Garmin Iron Triathlon Stężyca już w niedzielę

Najstarszy cykl triathlonowy w Polsce, Garmin Iron Triathlon, trwa w najlepsze i nie zwalnia swoich obrotów. Na zawodników czekają jeszcze dwie edycje, z których najbliższa odbędzie się w niedzielę w Stężycy. Zawodnicy, oprócz głównego dystansu cyklu, jakim jest 1/4 IM, wystartować mogą także na dystansie o połowę krótszym – 18/ IM. Tradycyjnie na najmłodszych czekają zawody biegowe Garmin Kids z dystansami 200, 500 i 1000 m. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 800 zawodników, a wśród nich znajdziemy m.in. Tomasza Szalę, Filipa Przymusińskiego, Paulinę Kotficę czy Monikę Smaruj.

 

Stężyca po raz drugi będzie gościć triathlonistów w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon. Pływanie, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w Jeziorze Raduńskim Górnym. Następnie zawodnicy wsiądą na rowery i pokonają trasę wokół tego właśnie jeziora. Trasa będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem, a młodoglacjalne ukształtowanie terenu sprawia, że będzie lekko pofałdowana. Bieg rozegrany zostanie w pobliżu Amfiteatru w Stężycy, gdzie zlokalizowane zostanie centrum zawodów.

 

git2015 styca2

 

„Cieszymy się, że po zeszłorocznym debiucie Stężycy w cyklu Garmin Iron Triathlon, ponownie możemy zorganizować tutaj widowiskowe zawody. Lokalizacja, zaledwie 50 km od Trójmiasta oraz pięknie położone trasy, sprawiają, że ta edycja cyklu cieszy się dużą popularnością wśród triathlonistów. Dbamy też o najmłodszych kibiców, dla których, oprócz zawodów Garmin Kids, wspólnie z naszym sponsorem, firmą Beko, przygotowaliśmy bezpłatną strefę rodzinną z między innymi dmuchaną zjeżdżalnią” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

git2015 styca5

 

Rywalizacja w Stężycy dostarczyć może kibicom wiele emocji. W klasyfikacji generalnej cyklu, po trzech dotychczasowych edycjach, prowadzi Łukasz Kalaszczyński, którego zabranie w czasie rywalizacji na Kaszubach. Swoją obecność potwierdził natomiast Filip Przymusiński, który po udanym starcie w Suszu, liczy na pokazanie się z jak najlepszej strony w Stężycy. Spodziewać więc się można zmian w rankingu po niedzielnych zawodach, co sprawi, że wielki finał cyklu, który odbędzie się 17 lipca w Elblągu, będzie jeszcze ciekawszy.

 

Nadal można rejestrować się na imprezę w Stężycy, pozostały ostatnie wolne miejsce. Aby zapisać się na zawody, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej zawodów www.irontriathlon.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.