Stężyca trzecim etapem cyklu Garmin Iron Triathlon 2020! Zapisy od środy 10 lipca!

W przyszłym sezonie już po raz dziewiąty w historii triathloniści będą rywalizować w ramach Garmin Iron Triathlon! Zawodnicy chcący wziąć udział w przyszłorocznych zawodach najstarszego i największego cyklu triathlonowego w Polsce, już teraz mogą zagwarantować sobie miejsce na liście startowej w wybranej lokalizacji. Po Płocku i Ślesinie ruszają zapisy na Garmin Iron Triathlon Stężyca 2020. Zawody odbędą 20 czerwca, a rejestracja rozpocznie się w środę (10 lipca) o godz. 12:00!

SZÓSTY TRIATHLON i TRZECIA EDYCJA SWIMRUN SERIES NA KASZUBACH

Stężyca to już trzecia potwierdzona lokalizacja i trzeci etap przyszłorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Triathlonowe zmagania nad Jeziorem Raduńskim zaplanowano na sobotę – 20 czerwca 2020. Otoczenie tej urokliwej miejscowości to przede wszystkim wspaniałe lasy, poprzeplatane mozaiką łąk i pól. Całości dopełniają czyste jeziora i pagórki, które sprawiają, że te tereny są niepowtarzalne. Kaszuby to niesamowite miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, którzy mogą tu zaznać spokojnego wypoczynku na łonie natury i za każdym razem tu wracają, urzeczeni pięknem tych okolic. Dzień po zawodach triathlonowych, w niedzielę – 21 czerwca 2020, w tym samym miejscu odbędzie się trzecia edycja imprezy Garmin Swimrun Series. Podobnie jak triathlon, ta zyskująca na popularności dyscyplina, na stałe zagościła w Stężycy. Sporą grupę zawodników stanowią za każdym razem triathloniści, którzy debiutują w tych zawodach na ciekawych, wymagających trasach! Swimrunerzy do wyboru będą mieli jeden z 3 dystansów: 5 km i 10 km, które mogą pokonać samodzielnie i 25 km tylko w parach.

Garmin Iron Triathlon w Stężycy

NIEPOWTARZALNY KLIMAT I WYSOKIE NAGRODY!

Kolejny raz zawodom Garmin Iron Triathlon w Stężycy towarzyszyć będzie niesamowity kaszubski klimat. O wyjątkowości tych zawodów decydują regionalne atrakcje, których mogą doświadczyć zawodnicy. Triathlonistów na trasie zagrzewają lokalne, kaszubskie kapele, w tradycyjnych strojach lodowych! Ich członkowie będą energetycznie przygrywać na charakterystycznych dla tych rejonów instrumentach, takich jak burczybas czy bazuna, a także na tych bardziej znanych, jak skrzypce, kontrabas czy akordeon! Stężycki etap cyklu to nie tylko zacięta, sportowa rywalizacja przy dźwiękach kaszubskiej muzyki. To również walka o wysokie nagrody o łącznej wartości 50-tysięcy złotych!

WYŚCIG W KASZUBSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Zawodnicy, którzy wybierają start na Kaszubach mają niepowtarzalną okazję ścigania się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.Charakterystyczne jest tu występowanie specyficznej i różnorodnej flory, która wyróżnia rejony górskie i podgórskie, a sprzyja temu regionalny i lokalny klimat Pojezierza Kaszubskiego. Etap pływacki triathlonu w Stężycy odbędzie się w Jeziorze Raduńskim Górnym, które zachwyca przyjezdnych swym lazurowym kolorem. Trasa kolarska z bardzo dobrą nawierzchnią przebiegać będzie między innymi przez unikatową Bramę Kaszubską, czyli wąski przesmyk pomiędzy jeziorami Raduńskim Górnym i Dolnym oraz urokliwe tereny gminy. Zawodnicy pobiegną również wzdłuż Jeziora Raduńskiego, a zakończą rywalizację na mecie usytuowanej na nowoczesnym Stadionie Arena Radunia, na którym znajdować się będzie również strefa zmian!

RÓŻNORODNOŚĆ DYSTANSÓW DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Zawodnicy rywalizujący w cyklu Garmin Iron Triathlon w Stężycy podobnie jak w minionej edycji będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM, która doskonale przyjęła się w cyklu, czyli (1,9 km pływania – 90 km jazdy na rowerze – 21,1 km biegu), 1/4 IM, czyli popularną „ćwiartkę” (0,95 km – 45 km – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM, dystans stworzony dla debiutantów (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba pływie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Kolejny raz w Stężycy odbędą się Firmowe Mistrzostwa Sztafet, w których wystartują trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy z całej Polski. Zawodom triathlonowym towarzyszyć będzie ciesząca się ogromną popularnością impreza towarzysząca – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Garmin Iron Triathlon Stężyca 2020

WYBIERZ PAKIET, ZYSKAJ GWARANCJĘ ZWROTU WPISOWEGO

Podczas rejestracji na zawody Garmin Iron Triathlon 2020 można wybrać jeden z trzech rodzajów pakietów startowych, które różnią się zakresem świadczeń, zawartością oraz ceną. Do wyboru są pakiety: Basic podstawowy pakiet z dużą ilością świadczeń, Standard z unikatowym kubkiem i dedykowaną koszulką oraz Premium z trzema unikatowymi gadżetami: kubkiem, bawełnianą koszulką okolicznościową oraz szybkoschnącym ręcznikiem. Zawodnicy, którzy skorzystają z zapisów na zawody w Stężycy w pierwszym progu opłat, tj. opłacą start do 31 sierpnia i ewentualnie zrezygnują ze startu do końca października 2019, będą mieli możliwość otrzymania 100% zwrotu opłaty startowej bez podania przyczyny. Tym samym zyskują gwarancję miejsca na liście startowej bez ryzyka, ponieważ opłata startowa zostanie w całości zwrócona!

Garmin Iron Triathlon na Kaszubach w 2020 roku

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczny etap cyklu Garmin Iron Triathlon w Stężycy ruszą w środę – 10 lipca o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Pre-zapisy na Garmin Iron Triathlon Stężyca 2020 dla zawodników, którzy w poprzednich edycjach startowali w tej lokalizacji ruszyły w poniedziałek 8 lipca o godz. 12:00 i potrwają do środy 10 lipca do godz. 10:00. Na triathlonistów, którzy skorzystają z tej opcji, oprócz gwarancji miejsca na liście startowej, czeka specjalny rabat w wysokości 20 zł do wykorzystania na dowolnym dystansie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane