GIT Żyrardów: zapowiada się mocne ściganie!

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie kolejna edycja Garmin Iron Triathlon Żyrardów. To pierwsze zawody serii Garmin w tym sezonie. Z pewnością warto je obserwować, bo na listach startowych widnieją nazwiska czołówki polskiego triathlonu. 

Zawody zaplanowano na 15 maja. W Garmin Iron Triathlon Żyrardów będzie można wystartować na dystansie 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM. Najmłodszym sportowcom polecamy udział w wyścigach z serii Garmin Junior. Z pełnym harmonogramem imprezy można zapoznać się – tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Kalendarz triathlonowy

Polska czołówka na trasie zawodów

Ciekawie zapowiada się wyścig na 1/4 IM. Pierwsze zawody z serii Garmin to zawsze „mocna paka” i sprawdzenie kto, jak przepracował zimę. Na starcie stanie Tomasz Brembor, Maciej Bodnar, Marcin Ławicki, Tomasz Szala i Jacek Tyczyński. 

Wśród kobiet będą to m.in: Alicja Pyszka-Bazan, Karolina Jahnz, Anna Peterek. 

Trasa Garmin Iron Triathlon Żyrardów

Start oraz meta zawodów znajduje się na plaży miejskiej przy ul. Ziołowej 9 nad Zalewem Żyrardowskim. Z przebiegiem trasy możecie zapoznać się na interaktywnej mapie poniżej.

Dystans/Konkurencja Pływanie Rower Bieg
1/2 IM 1,9 km, 2 pętle 90 km, 4 pętle x 22,5 km 21,1 km, 4 pętle
1/4 IM 0,95 km, 1 pętla 45 km, 2 pętle x 22,5 km 10,55 km, 2 pętle
1/8 IM 0,475 km, 1 mała pętla 22,5 km, 1 pętla 5,275 km, 1 pętla

Opinie o trasie zawodów w Żyrardowie są w przeważającej większości pozytywne. Pojedyncze negatywne opinie dotyczą jedynie trasy kolarskiej, która choć stosunkowo płaska, jest mocno kręta i miejscami nie oferuje zawodnikom zbyt dobrej nawierzchni. I te trzy progi zwalniające na jej początku…

– Nie demonizujmy, jest w Polsce wiele gorszych odcinków kolarskich niż ten, ale to z pewnością trasa dla tych, którzy lubią, jak dużo się dzieje. Trzeba być na niej uważnym i skoncentrowanym, bo nie wybacza błędów – mówi Aleksandra Krawczyk, która szykuje się właśnie do niedzielnego startu na połówce IM.

TRI W Kolorze Blond
Aleksandra Krawczyk, źródło Facebook

Reporterzy Akademii Triathlonu ruszają w teren

Nasze reporterki będą obecne w niedzielę na starcie/mecie wyścigu. Zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony, na której będziemy publikować najświeższe newsy z trasy oraz rozmowy z uczestnikami zawodów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

17,303FaniLubię
1,697ObserwującyObserwuj
341SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze