GIT2014 – atrakcyjne nagrody, klasyfikacja drużynowa i wyzwanie dla całej rodziny!

Wielkie sportowe emocje, czołowi polscy zawodnicy, wspaniała atmosfera, atrakcyjne nagrody, klasyfikacja drużynowa oraz wyzwanie dla całej rodziny – tak w skrócie można powiedzieć o cyklu Garmin Iron Triathlon 2014, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Na starcie będą mogły stanąć całe rodziny, ponieważ organizatorzy oprócz tradycyjnej „ćwiartki” przewidzieli starty dla najmłodszych, którzy mogą zmierzyć się w zawodach biegowych lub w aquathlonie.

 

„Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszych zawodów, o imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby w naszym cyklu nawet najmłodsi mogli poczuć magię triathlonu i żeby każdy bez względu na wiek mógł cieszyć się z ukończenia zmagań sportowych. Ponadto na dystansie 1/4IM zostanie przeprowadzona klasyfikacja drużynowa całego cyklu, w której będą liczyli się nie tylko najlepsi zawodnicy drużyny, ale także ilość triathlonistów w danym teamie!” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska – dyrektor sportowy cyklu.

 

 

W sezonie 2014 cykl Garmin Iron Triathlon zostanie rozegrany tradycyjnie na dystansie ¼ Ironmana, a klasyfikacją generalną cyklu będzie podobnie jak w tym roku suma czasów czterech „ćwiartek”. Ci wszyscy, którzy ukończą dystans Ironmana na raty mogą stać się właścicielem samochodu osobowego, którego markę ujawnimy już wkrótce.

 

„Tegoroczny konkurs, który odbył się na finałowej edycji cyklu w Ślesinie wzbudził wielkie emocje i bardzo przypadł do gustu zawodnikom. Postanowiliśmy kontynuować tego rodzaju rywalizacje o główną nagrodę jaką będzie samochód osobowy.” – dodaje Florek.

 

Tak było w tym sezonie:

 

Start cyklu odbędzie się w dniach 24-25 maja w podwarszawskim Piasecznie. Drugi etap zostanie rozegrany dwa tygodnie później (07-08.06.2014) w Ślesinie, gdzie w sezonie 2013 odbył się niezwykle udany finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Trzeci etap ruszy 21-22 czerwca w „Krainie Gór Stołowych” w Radkowie na malowniczej i górzystej trasie. Czwarty etap (05-06.07.2014) to nowa i przepiękna lokalizacja na triathlonowej mapie Polski czyli Gołdap. Finał cyklu odbędzie się w dniach 19-20 lipca w Górznie, w którym od ponad 25 lat corocznie rozgrywane są zawody triathlonowe.

 

Rejestracja do całego cyklu rozpocznie się 2 stycznia 2014 roku o godzinie 12 na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl . Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane