Garmin Venu Sq 2 – tańszy zegarek z dobrą baterią dla początkujących?

Venu Sq 2 to nowy zegarek Garmina przeznaczony dla początkujących, którzy nie chcą przeznaczać na sprzęt tego typu większej kwoty. Jednocześnie wprowadzono szereg poprawek względem wcześniej wersji – między innymi lepszy wyświetlacz i bardziej wytrzymałą baterię.

Zegarek Garmin Venu Sq 2, który miał niedawno premierę, jest trochę uboższą wersją modelu Garmin Venu 2. Jest podobnie zbudowany, posiada praktycznie takie same komponenty, a także wiele z funkcji, które ma jego droższy odpowiednik.

Jak z kolei wyglądają główne zmiany wobec poprzednika, czyli oryginalnego Venu Sq? Zmieniono wyświetlacz LCD na AMOLED, zwiększając jednocześnie jego rozmiar do 1,41″. Lepsza jest także jego rozdzielczość. Dużym plusem będzie lepsza bateria, która ma wytrzymywać teraz nawet 11 dni (zamiast 6) oraz do 26 godzin w trybie działania GPS. Oprócz tego z Venu 2 przeniesiono między innymi ocenę snu, wszelkie zmiany w zakresie oprogramowania oraz możliwość oszczędzania baterii. Większa jest także siła wibracji alarmu w zegarku.

Nowy produkt Garmina posiada także moduł GPS znanych z nowszych zegarków. Łączy on kilka systemów, dając większą dokładność pomiarów dystansu i prędkości. Nie ma tutaj jednak pomiaru wielopasmowego, o którym pisaliśmy w poprzednich newsach. Ten dostępny jest w urządzeniach wyższych serii przeznaczonych dla bardziej profesjonalnych zastosowań.

Garmin Venu Sq2

Sprawdzone funkcje

Zegarek posiada funkcje, które znaleźć można w innych modelach Garmina. Venu Sq 2 mierzy tętno kilka razy na minutę i informuje, kiedy jest ono zbyt wysokie lub niskie podczas odpoczynku. Znajdziecie tutaj również funkcję Body Battery, czyli poziom energii w organizmie. Dzięki temu użytkownik wie, kiedy ma odpowiednią ilość energii, a kiedy potrzebuje odpoczynku i snu.

Garmin w swoim zegarku oferuje również monitorowanie snu. Po przebudzeniu użytkownik otrzymuje podsumowanie, które uwzględnia między innymi zestawienie faz snu, pomiary pulsoksymetru z częstotliwością oddechu i szczegółowe informacje o poprawie snu. Zegarek mierzy także stres, wspomaga świadome oddychanie i monitoruje nawodnienie oraz oddech użytkownika.

Zegarek posiada wbudowane aplikacje sportowe z szeregiem aktywności. Użytkownik może również skorzystać z dostępnych treningów, tworzyć swoje, a zegarek posiada także wsparcie dla Garmin Coach.

Dla kogo Venu Sq2?

Nowy zegarek Garmina to poprawiona i odświeżona wersja Venu Sq. Zmiany sprzętowe są dość znaczące, bo jest tutaj między innymi inny wyświetlacz, znacznie dłużej działająca bateria oraz nowy czujnik tętna. Będzie to opcja dla zawodników amatorskich lub średnio-zaawansowanych, którzy szukają czegoś w niższym przedziale cenowym. W Polsce cena zegarka to około 1300 złotych. O niecałe 200 złotych droższa jest wersja muzyczna.

Gdyby porównać zegarek z podobnymi, w tym samym przedziale cenowym, to jego rywalami będą przykładowo Apple Watch SE oraz zegarki z serii Samsung Watch5. Garmin jednak kieruje swoje produkty zdecydowanie bardziej w kierunku użytkowników, którzy chcą dobrze wykorzystać całą gamę sportowych opcji, a wspomniane firmy stawiają w tym świecie dopiero pierwsze kroki.

ZOBACZ TEŻ: Czy Samsung Galaxy Watch5 jest faktycznie „pro”?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,186ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze