Garmin zaktualizuje oprogramowanie zegarków Fenix 7 i Epix

Pojawiają się pierwsze informacje o aktualizacji oprogramowania zegarków Garmin Epix i Fenix 7. Producent opublikował właśnie listę udogodnień przeniesionych z Forerunnera 955. Będą też całkowicie nowe usprawnienia. Zobaczcie szczegóły.

Na początku czerwca premierę miał zegarek Garmin Forerunner 955. Wczoraj Garmin poinformował o wprowadzeniu niektórych z opcji oprogramowania tego zegarka również w innych modelach – Fenix 7 oraz Epix.

Aktualizacje firmware’u dostępna jest w programie beta Garmina (chociaż to właściwie wersja alpha), co oznacza, że automatycznie nie pojawi się w Waszych zegarkach – musicie oprogramowanie zaktualizować ręcznie poprzez specjalny kabel dołączony do sprzętu. Łącznie to jednak aż 20 nowych usprawnień i opcji, a część nie była jeszcze dostępna w żadnym z zegarków!

ZOBACZ TEŻ: Nowe funkcje Apple Watch – świetne informacje dla triathlonistów

Sporo zmian i nowości

Pierwszą nowością jest dodanie do wszystkich zegarków obsługi SatIQ. Oznacza to, że teraz urządzenie będzie automatycznie przełączało się dokładnym wyszukiwaniem GPS, które pobiera bardzo dużo energii i znacząco skraca czas działania baterii, a standardowym wyszukiwaniem, które jest mniej dokładnie, ale zegarek można ładować rzadziej.

Drugą nowością jest dodanie obsługi wyścigów do kalendarza (opcja z modelu Forerunner 955). Użytkownik może teraz dodać wyścig i wszystkie jego szczegóły do kalendarza Garmin Connect. Program opracuje plany i sugestie treningowe, ale z dość mocnym naciskiem na element biegowy.

Kolejną zmianą jest dodane folderu na widżety („Podglądy”), dzięki czemu kilka z nich można wrzucić w jedno miejsce i dowolnie stamtąd podglądać. Użytkownik może dowolnie nazywać i konfigurować foldery.

Nową opcją w zegarkach Epix i Fenix 7 będzie również gotowość treningowa. Bierze ona pod uwagę między innymi historię snu, stresu, status HRV (pomiar zmienności rytmu zatokowego), sen i inne dane tworząc cenny wskaźnik dla użytkownika zegarka. Dzięki tej opcji użytkownik może zobaczyć, jaki efekt przyniesie trening i na tej podstawie wybrać jego intensywność.

Oto skrócona lista zmian w oprogramowaniu:

  • Dodanie obsługi SatIQ
  • Dodanie obsługi eBike
  • Możliwość dodania wyścigu w kalendarzu (wraz z wszystkimi szczegółami)
  • Opcja Cycling Ability (z Edge 1040)
  • Możliwość kategoryzacji aktywności
  • Dodanie widżetu gotowości treningowej wraz ze statusem HRV
  • Opcja wyłączenia zapisu temperatury dla aktywności
  • Możliwość mierzenia dynamiki biegu (opcja z FR955, potrzebne zewnętrzne urządzenie)
  • Małe zmiany, usprawnienia i poprawki błędów

Najważniejsze nowości w oprogramowaniu Garmin Epix i Fenix 7 omówił przystępnie w swoim filmie DC Rainmaker:

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane