Gdzie odbędą się multisportowe MŚ? World Triathlon ogłasza organizatorów kolejnych edycji

World Triathlon postanowiło wprowadzić kilka zmian do przyszłorocznego kalendarza zawodów. Ogłoszono również miasta, które zorganizują multisportowe mistrzostwa świata w kolejnych latach.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Szala o powrocie: „Był stres. Atmosfera zawodów niosła mnie do przodu”

World Triathlon nie próżnuje. W ostatnich dniach ogłoszono miasta, które zorganizują multisportowe mistrzostwa świata w 2026 roku i 2027 roku. Zawodnicy wybiorą się do Abu Dhabi oraz Edmonton.

Szereg dyscyplin znów na jednej imprezie

Multisportowe mistrzostwa świata to impreza, która pojawiła się w kalendarzu World Triathlon w 2017 roku. Pierwszą edycję zorganizowano w kanadyjskim Pentincton. Późniejsze rozgrywane były Fyn (Dania) i Pontevedrze (Hiszpania). Po okresie koronawirusa zdecydowano, że poszczególne części imprezy odbywały się będą w różnych miastach. W ten sposób zawodnicy długiego dystansu startowal w Almere. Duathlon rozgrywano w hiszpańskim Aviles, a crosstriathlon w hiszpańskim El Anillo.

Zeszłoroczną edycję podzielono pomiędzy dwa miasta – Targu Mures (Rumunia) i Samorin (Słowacja). Od tegorocznej edycji zdecydowano, że zawodnicy wszystkich dyscyplin znów spotkają się w jednym miejscu – na Ibizie. W przyszłym roku czeka ich daleka podróż do australijskego Townsville, a edycja 2025 to powrót do Pontevedry.

Wybór Abu Dhabi i Edmonton nie dziwi, bo miasta organizowały już imprezy World Triathlon, w których uczestniczyły setki lub tysiące zawodników. Zawodnicy ścigali się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich między innymi w ramach WTCS.

Te miasta pokazywały rok po roku swoją chęć do popularyzowania triathlonu i goszczenia najlepszych zawodników na świecie. Po latach niesamowitej akcji WTCS, jesteśmy podekscytowani tym, że multisportowe mistrzostwa świata będą eventem najwyższej klasy dzięki doświadczeniom i poświęceniu organizatorów z Abu Dhabi i Edmonton – powiedziała prezes WT Marison Casado.

Zmiany w kalendarzu World Triathlon

World Triathlon ogłosiło również, że mistrzostwa świata w sztafecie mieszanej odbędą się w Hamburgu. Będą częścią WTCS Hamburg. Miasto będzie gościło imprezę dziesiąty raz.

Jednocześnie rada World Triathlon zdecydowała o dodaniu do kalendarza pucharu świata imprezy w koreańskim Tongyeong.

Ciekawe zmiany czekają kalendarz paratriathlonowego pucharu świata. Tutaj rywalizacja rozpocznie się 8-9 marca, ale WT zdecydowało, że doda do harmonogramu sezonu cztery imprezy, z czego trzy będą się odbywały w okresie kwalifikacji olimpijskich. Chodzi o zawody w Yenihesir w Turcji (20 kwietnia), hiszpańskim Vigo (1-2 czerwca) oraz Taranto (8-9 czerwca).

Pełny kalendarz możesz znaleźć w tym miejscu. WT zapowiedziało jednak, że nie jest on jeszcze ostatecznym.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane