Gimnastyka siłowa – zobacz przykładowe ćwiczenia

Gimnastyka siłowa to bardzo ważny, ale często zaniedbywany przez amatorów element treningu. Przy napiętym grafiku dnia, pracy zawodowej, rodzinie i treningach ucinamy to, co wydaje nam się najmniej istotne. Bardzo często wolimy zrobić jeden trening pływacki więcej, niż poświęcić godzinę na gimnastykę siłową i rozciąganie. Uwierzcie nam, że czasami warto zrobić dokładnie odwrotnie! Gimnastyka siłowa i rozciągająca wzmacnia nasze mieśnie, więzadła, ścięgna, przyczepy – dzięki temu nasz organizm jest mniej podatny na kontuzję. I wbrew pozorom na gimnastykę siłową, czy rozciągającą nie trzeba poświęcać wiele czasu. Wystarczy już 20 minut i możemy być pewni, że zmniejszyliśmy prawdopodobieństwo złapania kontuzji. Oczywiście przy założeniu, że sesja treningowa i poszczególne ćwiczenia zostały przeprowadzone prawidłowo. Filip Szołowski z LaboSport, specjalnie dla Akademii Triathlonu demonstruje przykładowe ćwiczenia.

 

 

 

 

Poziom

Uwagi

1

2 serie po 10” każde ćwiczenie – 2x w tygodniu

2

2 serie po 20” każde ćwiczenie – 2x w tygodniu

3

2 serie po 30” każde ćwiczenie – 2x w tygodniu

4

2 serie po 40” każde ćwiczenie – 2x w tygodniu

5

2 serie po 50” każde ćwiczenie – 3x w tygodniu

6

3 serie po 50” każde ćwiczenie – 3x w tygodniu

7

3 serie po 60” każde ćwiczenie – 3x w tygodniu

8

4 serie po 60” każde ćwiczenie – 3x w tygodniu

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. A to dobre: „bez względu na poziom wytrenowania… łatwością wykonania”. Łatwość widać na filmie w wykonaniu zawodowca 🙂
    Na dywanie zaś w wykonaniu nie-zawodowca pojawia się trudność 🙁

  2. Jeszcze kilka słów odemnie 🙂

    Zestaw ćwiczeń gimnastyki siłowej tzw. „ósemka triathlonisty” jest idealna dla każdego zdrowego zawodnika bez względu na poziom wytrenowania i charakteryzuje się łatwością wykonania w dowolnym miejscu (dom, hotel, park itd.) bez użycia jakiegokolwiek sprzętu. Jeżeli któryś z opisanych poziomów nie sprawia Ci już problemu, to przejdź do następnego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane