GIT Gołdap – triathlon w mazurskim uzdrowisku

Już za 3 dni triathloniści po raz siódmy triathloniści spotkają się w ramach tegorocznej odsłony cyklu organizowanego przez LABOSPORT Polska. Zawodnicy zmierzą się z trzema dystansami oraz specjalną imprezą towarzyszącą – to wszystko już w najbliższą niedzielę [24 lipca]  podczas GIT Gołdap.

Zbliżająca się garminowska impreza otworzy drugą część popularnego cyklu. Do tej pory sportowcy rywalizowali podczas sześciu wcześniejszych eventów. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze szansy wziąć udział w żadnym z wyścigów – do końca tegorocznej edycji poza Gołdapią pozostały jeszcze cztery imprezy:

  • GIT Rawa Mazowiecka, 31 lipca,
  • GIT Brodnica, 14 sierpnia,
  • GIT Nieporęt, 27 sierpnia,
  • GIT Płock, 18 września.

W zbliżającą się wielkimi krokami niedzielę zaś triathloniści pojawią się w mazurskiej miejscowości zlokalizowanej tuż przy północnej granicy naszego kraju. W Gołdapi zazwyczaj pojawiają się ci, którzy przyjeżdżają do uzdrowiska lub do ośrodka narciarskiego. Tym razem przeważającą większością będą zapaleni triathloniści.

ZOBACZ TEŻ: Słupek, Oliwa i Kadziak wystartują w niedzielę w Pucharze Świata Pontevedra

Do wyboru jeden z trzech dystansów

Uczestnicy GIT Gołdap zmierzą się z trzema dystansami: 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM. Wszystkie wyścigi rozegrają się w niedzielę. Jako pierwsi, o godzinie 8:30, na trasę wyruszą zawodnicy „połówki”. Kilkadziesiąt minut później o 9:15 wystartują triathloniści zapisani na 1/8 IM. Ostatni do wody wskoczą triathloniści z „ćwiartki”. Ich start zaplanowano na godzinę 11:00.

Trasa wyścigów poprowadzono przez miasto oraz pobliskie miejscowości. Pływanie odbędzie się w Jeziorze Gołdap. Jedną pętlę pokonają zawodnicy 1/4 oraz 1/8 IM, a dwie uczestnicy najdłuższego dystansu, „połówki”. Obowiązywał będzie rolling strat z brzegu.

Etap kolarski podzielono na pętle o długości 22,5 km. Oznacza to, że każdy z dystansów składa się z odpowiedniej liczby okrążeni [1 pętla dla 1/8 IM, 2 pętle dla 1/4 IM, 4 pętle dla 1/2 IM]. Po wyjściu z T1 triathloniści wyjadą z miasta i pokierowani zostaną wzdłuż Parku Krajobrazowego Puszczy Rominickiej w kierunku Suwałk.

Podobnie sytuację rozwiązano w przypadku trasy biegowej. Bazuje ona na pętli o długości 5,257 km, która poprowadzi zawodników po gołdapskich terenach. Wzdłuż tężni, po stadionie, a następnie w kierunku lasu – uczestnicy pokonają taką liczbę okrążeń, która odpowiada dystansowi, na jakim startują [liczba pętli taka sama, jak w przypadku etapu kolarskiego].

Charakterystyka trasy GIT Gołdap 2022
źródło: Garmin Iron Triathlon

Specjalne zawody dla dzieci w ramach GIT Gołdap

Do sportowej rywalizacji staną również najmłodsi. Dedykowane są dla nich wyścigi Garmin Junior. Podzieleni na kategorie wiekowe [1-3, 4-5, 6-7, 8-11, 12-15 lat] pobiegną oni na specjalnie przygotowanych dla nich dystansach. Będzie to 200 m, 500 m oraz 1000 m, które zarezerwowane jest dla najstarszych uczestników.

Ci, którzy nie przepadają za rowerem, również mogą wziąć udział w wyścigu. W ramach  siódmej już odsłony cyklu rozegrana zostanie specjalna impreza towarzysząca Garmin Swimrun Series Gołdap 2022. Do wyboru są trzy dystanse: ok. 5 km, ok. 11 km oraz ok. 30 km. Swimrunowe zmagania odbędą się dzień wcześniej, w sobotę 23 lipca.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,996FaniLubię
1,119ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X