Garmin Iron Triathlon po raz siódmy w Ślesinie i nowy rekord Kalaszczyńskiego!

Miniona niedziela w Ślesinie upłynęła pod znakiem rywalizacji w ramach drugiego etapu tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Do rywalizacji w wielkopolskich zawodach zgłosiło się ponad 800 zawodniczek i zawodników, którzy już siódmy raz tłumnie zjawili się w Ślesinie, by móc rywalizować na najszybszej trasie cyklu Garmin Iron Triathlon.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019 zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Dzieci rywalizowały w ramach zawodów biegowych Garmin Kids na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Na starcie popularnej „ćwiartki” zameldowali się między innymi: Łukasz Kalaszczyński, Tomasz Szala, Krzysztof Augustyniak czy Sergiusz Sobczyk. Ich zmagania rozpoczął etap pływacki przeprowadzony w fomule „rolling start”. Pierwszy po pływaniu był Tomasz Szala, tuż zanim Sergiusz Szobczyk i z kilkunastosekundową stratą Łukasz Kalaszczyński. Drugi po pływaniu Sobczyk wysunął się na prowadzenie po etapie kolarskim, lecz już na pierwszej pętli biegowej zaczął oddawać pole biegnącym ramię w ramię Kalaszczyńskiemu i Szali. Już na początku drugiej pętli Łukasz Kalaszczyński (KM Sport PRO Team) prowadził i kontrolował wyścig, by ostatecznie po raz kolejny zwyciężyć w Ślesinie z doskonałym czasem 01:52:57 i bijąc tym samym swój własnym rekord cyklu GIT na tym dystansie (01:54:06, ustanowiony w Ślesinie w 2016 roku). Drugi na mecie był Sergiusz Sobczyk (TRINERGY TEAM, 01:53:46), a na trzecim miejscu uplasował się ostatecznie Tomasz Szala (Profi Team skleprowerowy.pl, 01:54:33).

„Ślesin to jedne z moich ulubionych zawodów, zawsze wspominam je wyśmienice. Tutaj przyjechałem się odkuć i pobić życiówkę – 1h53min złamane, więc jestem bardzo szczęśliwy!” – powiedział Łukasz Kalaszczyński, zwycięzca dystansu 1/4 IM.

W rywalizacji kobiet nie miała sobie równych Agnieszka Cieślak (KS AZS-AWF Katowice), która wygrała z czasem 02:17:44. Na drugim miejscu na podium stanęła Aleksandra Kieda (IronWoman FIT, 02:30:30). Trzecie miejsce zajęła Julia Kwiatkowska (02:30:53).

W tym samym momencie zmagania rozpoczęli zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Prowadzenie zmieniało się do samego końca. Ostatecznie na krótszym dystansie triumfował Tomasz Słupik (01:01:23), drugi był Piotr Kurek (Budmix Ślesin, 01:02:21), a trzeci Hubert Król (Trenertriathlonu.pl, 01:02:38).

Najlepszą kobietą na dystansie 1/8 IM została Paulina Wargacka (01:11:34). Jako druga linię mety minęła Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań, 01:12:55). Trzecia w tej rywalizacji była Agnieszka Chudek (Luft Tri Team,01:15:17).

Podczas zawodów można było wystartować także w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Na dystansie 1/4 IM zwyciężyła sztafeta w składzie: Rafał Jaworski, Michał Dominiak, Artur Motyl. Czas jaki uzyskali to 02:10:16. Na krótszym dystansie zwyciężyła sztafeta w składzie: Paulina Nowak, Mikołaj Jarmużek, Stanisław Łakomy, ich czas to: 01:06:49.

Podczas Garmin Iron Triathlon Ślesin 2019 kolejny raz zostały przeprowadzone Mistrzostwa Teamów odbyły się również Mistrzostwa Teamów, w których rywalizowaly i zawodnicy z: Celironman, TRITON Konin, Puls Tri Team i Labosport Team. W klasyfikacji generalnej cyklu Garmin Iron Triathlon 2019 po dwóch etapach prowadzą: na dystansie 1/4 IM – Łukasz Kalaszczyński, a na dystansie 1/8 IM – Tomasz Słupik.

Kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon odbędą się już – 16 czerwca w Augustowie. Zapisy na te i pozostały etapy tegorocznego cyklu trwają na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl