Global Athletes’ Choice Awards: wybrano najlepsze imprezy IRONMAN. Gdynia na podium

W plebiscycie IRONMAN Global Athletes’ Choice Awards 2022 wybrano najlepsze imprezy spod szyldu IRONMAN na całym świecie. Polski wyścig został kilkukrotnie doceniony, zajmując czołowe miejsca w czterech kategoriach.

IRONMAN ogłosił wyniki IRONMAN i IRONMAN 70.3 Athletes’ Choice Awards. Nagrody trafiły do najwyżej ocenianych wydarzeń na dystansie Ironman oraz Ironman 70.3 w różnych kategoriach. Najlepsze imprezy wybrano na podstawie ankiet wypełnianych przez sportowców, biorących udział w wyścigach w 2022 roku na całym świecie.

Global Athletes’ Choice Awards

Wyniki 2022 Global Athletes’ Choice Awards zostały opracowane na podstawie specjalnych ankiet. Po każdych zawodach serii IRONMAN lub IRONMAN 70.3 zawodnikom przekazywano ankiety, opierające się na pięciopunktowej skali satysfakcji. Wszyscy, którzy ukończyli dany wyścig, mogli wskazać jakość jego organizacji i zadecydować jak wysoko, we wskazanej skali oceniają poszczególne elementy wyścigu.

W ankietach można było oceniać zawody pod kątem ogólnych wrażeń, poszczególnych etapów wyścigu oraz elementów organizacji. Na podstawie ocen wyłoniono zwycięzców w kategoriach:

• Best Overall Race (Najlepszy wyścig)
  • Best Swim Course (Najlepszy etap pływacki)
  • Best Bike Course (Najlepszy etap rowerowy)
  • Best Run Course (Najlepszy etap biegowy)
  • Will Recommend To A Friend (Wyścig, który poleciałbyś znajomemu)
  • Overall Host City Experience (Ogólne wrażenie odnośnie do miasta będącego gospodarzem wyścigu)
  • Post-Race Celebration Experience (Ogólne wrażenie odnośnie  do ceremonii wręczania nagród)

Jak podaje portal endurance.biz, prawie 65 000 respondentów udzieliło informacji zwrotnych, które pozwoliły wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Źródło: Trójmiasto.pl

Polska na podium

Jednym z wyścigów, który znalazł się w ścisłej czołówce kilku kategorii były zawody IRONMAN Gdynia. Gdyńskie zawody na dystansie Ironman zajęły 3. miejsce spośród 50 imprez na całym świecie pod względem ogólnej oceny. Polskie zawody zwyciężyły również w kategorii Overall Host City Experience.

Doceniony został etap pływacki zawodów. Dystans 70.3 Enea IRONMAN Gdynia uznano za numer 1 na świecie, a w klasyfikacji zawodów na dystansie Ironman zawody zajęły 3. miejsce w tej kategorii. Z kolei etap biegowy Enea IRONMAN Gdynia oceniono jako drugą najlepszą trasę na świecie.

Dla nas to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszej pracy. Enea IRONMAN Gdynia to sportowa wizytówka miasta, która promuje Gdynię na całym świecie. Co roku przyjeżdżają do nas triathloniści z kilkudziesięciu różnych krajów, a impreza zbiera świetne oceny. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że pod względem organizacyjnym należymy do ścisłej światowej czołówki. Duża w tym zasługa nie tylko całego zespołu, ale i wolontariuszy oraz mieszkańców miasta, którzy tworzą niezwykłą atmosferę tego wydarzenia – mówi o wynikach Global Athletes’ Choice Awards Michał Drelich, dyrektor IRONMAN POLAND.