Nagrodzą najlepszych triathlonistów. Ogłoszono Global Triathlon Awards

Już za kilka miesięcy odbędzie się inauguracyjna edycja Global Triathlon Awards. Impreza organizowana jest między innymi przez World Triathlon, a my poznaliśmy wstępne informacje o projekcie.

W styczniu przyszłego roku we francuskiej Nicei pierwsi triathloniści odbiorą nagrody Global Triathlon Awards. Wczoraj dowiedzieliśmy się o powstanie nowej inicjatywy, która ma za zadanie zwrócić uwagę świata sportu na jednych z najlepszych triathlonistów na świecie, dzięki czemu będą odpowiednio docenieni. Pierwsza ceremonia odbędzie się 21 stycznia.

Twórcy podjęli współpracę z jednymi z największych organizacji w świecie triathlonu – World Triathlon (Międzynarodowa Unia Triathlonu), Super League Triathlon, Professional Triathletes Organization oraz XTERRA. Z organizatorami współpracuje także firma EKOI zajmująca się produkcją sprzętu rowerowego.

Global Triathlon Awards (GTA) to pierwsze międzynarodowe nagrody w triathlonie. Będzie to celebracja ludzi zaangażowanych w organizację i rozwój jednego z najpiękniejszych sportów na świecie, a pierwsza edycja odbędzie się 23 stycznia 2023 roku w Palais de la Mediterranee – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @globaltriathlonawards

Zaproszą również paratriathlonistów

Proces nominacji rozpocznie się w październiku, czyli już wkrótce. Organizatorzy obiecują szereg kategorii, które uwzględniały będę nie tylko zawodników. Nagrodzone będą też osoby związane z organizacją imprez oraz marki związane ze sportem. Będzie to pierwsza edycja, a kolejnych pojawią się prawdopodobnie nowe kategorie. Te uwzględniać mają między innymi organizatorów najlepszych wyścigów, media oraz federacje krajowe.

Na rozdanie nagród zaproszenie otrzymają najlepsi triathloniści na świecie. Oprócz nich przy stołach zasiądą także najlepsi zawodnicy paratriathlonu. Nad wszystkimi nominacjami czuwał będzie panel ekspertów. Listę kategorii i nominowanych poznamy w dalszej części tego roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @globaltriathlonawards

Na razie informacji nie ma jeszcze zbyt wiele, ale sama idea wydaje się ciekawa, chociaż pośród organizatorów brakuje World Triathlon Corporation odpowiedzialnej za zawody IRONMAN oraz Challenge Family. Ciężko jednak nie zgodzić się z założeniem, z którego wychodzą organizatorzy GTA – nadszedł czas, aby nagrodzić najlepszych zawodników na świecie.

Podoba Wam się ten pomysł?

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,980FaniLubię
1,116ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X