Gniewino LOTTO Duathlon Energy, czyli Mistrzostwa Polski na Pomorzu

Było rozpoczęcie sezonu triathlonowego na Pomorzu w Gniewinie. Będzie i zakończenie. 30 września 2018 roku odbędą się Mistrzostwa Polski w ramach Lotto Duathlon Energy w Gniewinie. Start w imprezie zapowiedział m.in. wicemistrz Europy Daniel Formela.  

Sezon triathlonowy trwa w najlepsze. Już w najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie 1/2 Ironmana w Gdyni.

Wicemistrz Europy zapowiada walkę

Warto jednak podkreślić, że nie jest to w tym sezonie ostatnia impreza rangi mistrzowskiej na Pomorzu. 30 września 2018 roku w Gniewinie obędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie standard. Pierwszy bieg 10 km, jazda na rowerze 40 km i drugi bieg 5 km. I do tego startu szykuje się kilku mocnych zawodników. Zarówno tych z licencją PRO jak i amatorów. Jednym z nich jest Daniel Formela, wicemistrz Europy właśnie w tej dyscyplinie.

– W tym sezonie moja sytuacja sportowa diametralnie się zmieniła – mówi Daniel Formela. – Po pierwszej części sezonu, zresztą bardzo pechowej podjąłem decyzję o powrocie do pracy zawodowej. W tej chwili układam życie rodzinne, pracę zawodową i treningi. Najbliższym startem podczas, którego chcę powalczyć o pełną stawkę będą właśnie Mistrzostwa Polski w Gniewinie. Znam i lubię te terenu. Tutaj się wychowałem i chcę zdobyć złoty medal.

Kto stanie w szranki z Formelą? Na ostateczne decyzje zawodników przyjdzie jeszcze czas. Tak jak już pisaliśmy, trwa sezon triathlonowy i wielu z nich pod koniec podejmie ostateczną decyzję.

Coś udowodnić

– Jesteśmy przekonani, zresztą prowadzimy takie rozmowy, że w Mistrzostwach Polski wystartuje kilku ambitnych, dobrych triathlonistów – przekonuje Adam Greczyło z Energy Events, organizatora imprezy Lotto Duathlon Energy w Gniewinie. – Do zawodów jest jeszcze trochę czasu. Sytuacja wygląda tak, że wielu zawodników decyduje się na ostatni moment. Niektórzy, którym sezon nie wyszedł, chcą coś sobie jeszcze udowodnić. Inni czekają, aby sprawdzić jaka we wrześniu będzie ich forma. Ponadto tylko na Pomorzu nie brakuje kilku dobrych duathlonistów. Wspomniany Formela. Jest także Maciej Kubiak, który po Mistrzostwach Polski w sprincie może będzie chciał coś jeszcze udowodnić rywalom, jest również bardzo mocna ekipa Bike U Up, czyli Jakub Ruciński i spółka. Zobaczymy.

Wątpliwości, że to będzie udana impreza nie ma także Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu.

– Mistrzostwa Polski w duathlonie to doskonała okazja do zakończenia sezonu triathlonowego w Polsce – mówi Młynarczyk. – Zawody na dystansie standard odbędą się na Pomorzu na malowniczych trasach, charakteryzujących się doskonałą nawierzchnią. Jestem pewien, że doświadczenie organizatorów będzie dodatkowym atutem Mistrzostw i możemy spodziewać się sportowego święta z udziałem najlepszych w kraju zawodników.

 

Przed mistrzostwami rozgrzewka w Ustce

Warto podkreślić, że organizatorzy zaplanowali w połowie września jeszcze jedną imprezę duathlonową – Lotto Duathlon Energy w Ustce. Odbędzie się ona 16 września 2018 roku. To świetna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się dwa tygodnie później. Tak więc była inauguracja pomorskiego sezonu triathlonowego na Pomorzu w Gniewienie, a teraz będzie także zakończenie.

– Gmina Gniewino kocha sport i to już od wielu lat – mówi Zbigniew Walczak, wójt Gniewina. – Pierwsza była piłka nożna. To tutaj podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku mieszkała reprezentacja Hiszpanii, która wygrała imprezę. To tutaj trenują  drużyny z różnych zakątków Polski i Europy. Przed rokiem odbyła się impreza z cyklu Triathlon Energy, a teraz nadszedł czas na duathlon i od razu zawody rangi Mistrzostw Polski. Bardzo cię cieszymy z tego i zapraszamy do Gniewina.

Rywalizacja dla dzieci i młodzieży

I na koniec warto jeszcze dodać, że podczas zawodów w Ustce i Gniewienie odbędzie się rywalizacja biegowa dla najmłodszych. Dzieci i młodzież rywalizować będzie na dystansie 200 m (1-6 lat), 500 m (7-11 lat), 1000 m (12- 15 lat).

Zapisy na www.timerecords.pl.

Więcej informacji o cyklu na www.duathlonenergy.pl

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Skoro przyjmujecie, Duathlon w Gniewinie jest zakończeniem sezonu triathlonowego, to dlaczego rozpoczęcie sezonu to triathlon, a nie również duathlon – patrz 21 kwietnia w Ustce.

    A ostatnim triathlonem w Polsce będzie chyba Charlotta ZOO Triathlon – 21 wrzesień.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze