Górski duathlon na Mazowszu

Pierwsza edycja Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii przeszła do historii. Zawody na trudnej trasie, wiodącej przez Brudzeński Park Krajobrazowy ukończyło 47 mężczyzn i 2 kobiety. Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii odbył się w Janoszycach koło Płocka. Start i meta zawodów usytuowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego „Zielona Dolina”. Część biegowa duathlonu była wyznaczona na zboczach „Zielonej Doliny”, a trasa rowerowa na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na zaledwie kilometrowej rundzie biegowej zawodnicy musieli pokonać 300 metrów podbiegu, natomiast cześć rowerowa poprzecinana była licznymi wąwozami, strumieniami i jarami.

 

Pierwszym historycznym zwycięzcą duathlonu został Łukasz Kalaszczyński z Płockiego Towarzystwa Triathlonu. DELTA. Zawodnik prowadził od startu do mety i jego wygrana nie była nawet przez chwilę zagrożona. Kalaszczyński wypracował sobie dużą przewagę po pierwszym biegu i kontrolował sytuację na rowerze. Trasa kolarska była bardzo trudna technicznie, więc lider koncentrował się, aby przejechać cześć rowerową bez kraksy lub defektu sprzętu. „Pomimo krótkiego dystansu musiałem się naprawdę mocno sprężyć, żeby wygrać dzisiejsze zawody. Cały czas czułem oddech rywali na plecach – powiedział na mecie zwycięzca – Poza tym na drugim biegu odczułem w nogach mocne podbiegi.”


{gallery}plock{/gallery}


Ze stratą kilkunastu sekund za Kalaszczyńskim podążał Artur Kurek z Żyrardowa, który niezagrożony zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął legendarny Jacek Gardener, który do samej mety musiał odpierać ataki młodszych rywali. Pechowcem zawodów została Aleksandra Siwczuk z Olsztyna, która zdecydowanie prowadziła wśród kobiet po pierwszym biegu, jednak już na pierwszym kilometrze z powodu defektu roweru musiała przerwać rywalizację. Szansy na zwycięstwo nie zmarnowała Agnieszka Burżacka-Tyc z Płocka, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Mrówczyńskiej.


Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli duathlon otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy z kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Przed duathlonem odbył się V Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Organizatorami I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii byli Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA. 

 

Wyniki I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane