Górski duathlon na Mazowszu

0

Pierwsza edycja Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii przeszła do historii. Zawody na trudnej trasie, wiodącej przez Brudzeński Park Krajobrazowy ukończyło 47 mężczyzn i 2 kobiety. Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii odbył się w Janoszycach koło Płocka. Start i meta zawodów usytuowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego „Zielona Dolina”. Część biegowa duathlonu była wyznaczona na zboczach „Zielonej Doliny”, a trasa rowerowa na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Na zaledwie kilometrowej rundzie biegowej zawodnicy musieli pokonać 300 metrów podbiegu, natomiast cześć rowerowa poprzecinana była licznymi wąwozami, strumieniami i jarami.

 

Pierwszym historycznym zwycięzcą duathlonu został Łukasz Kalaszczyński z Płockiego Towarzystwa Triathlonu. DELTA. Zawodnik prowadził od startu do mety i jego wygrana nie była nawet przez chwilę zagrożona. Kalaszczyński wypracował sobie dużą przewagę po pierwszym biegu i kontrolował sytuację na rowerze. Trasa kolarska była bardzo trudna technicznie, więc lider koncentrował się, aby przejechać cześć rowerową bez kraksy lub defektu sprzętu. “Pomimo krótkiego dystansu musiałem się naprawdę mocno sprężyć, żeby wygrać dzisiejsze zawody. Cały czas czułem oddech rywali na plecach – powiedział na mecie zwycięzca – Poza tym na drugim biegu odczułem w nogach mocne podbiegi.”


{gallery}plock{/gallery}


Ze stratą kilkunastu sekund za Kalaszczyńskim podążał Artur Kurek z Żyrardowa, który niezagrożony zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął legendarny Jacek Gardener, który do samej mety musiał odpierać ataki młodszych rywali. Pechowcem zawodów została Aleksandra Siwczuk z Olsztyna, która zdecydowanie prowadziła wśród kobiet po pierwszym biegu, jednak już na pierwszym kilometrze z powodu defektu roweru musiała przerwać rywalizację. Szansy na zwycięstwo nie zmarnowała Agnieszka Burżacka-Tyc z Płocka, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Mrówczyńskiej.


Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli duathlon otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy z kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Przed duathlonem odbył się V Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Organizatorami I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii byli Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA. 

 

Wyniki I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here