Górzno, Gdańsk i Sława – tam byliśmy i startowaliśmy!

W miniony weekend oczy wielu kibiców skierowane były na rywalizację toczącą się w Roth. Marcin Konieczny zapowiedział złamanie 9 godzin i to zrobił, po czym szybko odpoczął i napisał świetny felieton, który znajdziecie u nas na stronie. W Polsce członkowie AT Team i nie tylko mogli ścigać się na trzech imprezach – w Gdańsku, Sławie oraz Górznie. Na każdej imprezie mieliśmy swoich przedstawicieli, dlatego też liczymy na krótkie podsumowania imprez w komentarzach – komentować mogą oczywiście wszyscy startujący.

W sobotę odbyła się kolejna edycja triathlonu w Gdańsku. Na starcie mieliśmy pięcioosobową reprezentację Akademii Triathlonu. Najlepszy okazał się Mateusz Petelski, który zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej, a w klasyfikacji OPEN otarł się o podium.

tri gdanskTriathlon Gdańsk (950m/45km/10,33km)

{gallery}tri_gdansk{/gallery}

tri slawaTriathlon Sława – w Sławie świętowano 30-lecie polskiego triathlonu. Jurek Górski, który z triathlonem związany jest od początku jest Organizatorem tej imprezy. W tym roku rozegrano tam Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet, do których dołączono jeszcze rywalizację sztafetową EUCO i Retro Tri rozgrywanych na nieco innych zasadach – każdy z trzech zawodników z drużyny startuje na jednym z etapów triathlonu. Mistrzostwa Polski Sztafet to rywalizacja 4 zawodników, gdzie każdy ma do pokonania cały triathlon na krótszym dystansie – 250m pływania, 6,6 km na rowerze oraz 1,6 km biegu. W Sławie na starcie indywidualnym pojawił się sam Redaktor Naczelny – jak sam mówił był to start treningowy. Rywalizację mężczyzn zwyciężył Mateusz Kaźmierczak, a kobiet Maria Cześnik (oboje Adgar Fit Pro Team)

159 Michał Drelich M30/31 21:27 3:14 54:31 1:40 32:47 1:53:38

W Górznie odbyły się ostatnie zawody z cyklun Garmin Iron Triathlon. Podsumowano również klasyfikację generalną. Zawody tradycyjnie rozgerane zostały na dystansie 1/4 IM. Najlepsza z naszych okazała się (już nie po raz pierwszy) Anna Piorun, która stanęła na trzecim stopniu podium w klasyfikacji OPEN oraz na drugim w kategorii wiekowej. Łącznie wystartowało 15 zawodników Akademii Triathlonu. Czy ktoś zrobił życiówkę? Jeżeli tak to czekamy na informację!

{gallery}tri_gorzno{/gallery}

W Górznie udekorowano również najlepszych zawodników całego cyklu. W klasyfikacji zostali ujęci zawodnicy, którzy wystartowali w minimum 4 edycjach GIT. Wynik końcowy to suma 4 najlepszych czasów. I tym sposobem najlepszym zawodnikiem GIT okazał się Mikołaj Luft (AdgarFit Pro Team), który po zsumowaniu startów uzyskał czas 8:31:09 – szkoda, że na raz takich wyników się nie uzyskuje 🙂 Sklasyfikowanych zostało 115 zawodników i zawdoniczek, a w tym 8 osób z Akademii Triathlonu. Czworo z nich stanęło na podium, z czego jesteśmy niezwykle dumni – Ania, Aureliusz, Artur i druga Ania – oby tak dalej i tylko szybciej! Wielkie gratulacje dla wszystkich za wytrwałość i waleczność.