GRAN FONDO GDYNIA 2019, czyli wyścig kolarski z morza i marzeń

GRAN FONDO GDYNIA 2019, czyli wyścig kolarski z morza i marzeń. Rozmowa z Michałem Drelichem, dyrektorem zawodów z agencji Sport Evolution.

W internecie pojawiła się już zapowiedź drugiej edycji wyścigu kolarskiego Gran Fondo Gdynia. A gdzie podziało się znane z poprzedniej edycji logo GFNY?

Od nowego sezonu impreza nie będzie już w serii GFNY. Wiele sobie po tej współpracy obiecywaliśmy, ale w ostatnich tygodniach między nami a właścicielami marki GFNY pojawiły się różnice biznesowe, które okazały się nie do pogodzenia. Zgodnie uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli każda ze stron pójdzie własną drogą.

Co to oznacza dla uczestników imprezy? Czy zmienicie formułę zawodów? Czego możemy się spodziewać po przyszłorocznej edycji?

Formuła zawodów na pewno nie ulegnie istotnym zmianom. Uczestnicy nadal będą mieli do wyboru dwa dystanse: medio fondo i gran fondo. Ponownie pojedziemy malowniczymi trasami po Kaszubach, które zostaną na czas wyścigu w pełni wyłączone z ruchu drogowego. Ponadto, w każdym pakiecie startowym znajdzie się profesjonalna koszulka kolarska wysokiej jakości – zgodnie z regulaminem start w niej jest obowiązkowy. Odbędą się też zawody dla dzieci GF Kids.

Co się zatem zmieni?

Zawodnicy odczują przede wszystkim różnicę w cenach pakietów startowych. W pierwszym terminie – do końca października – będzie można zapisać się już za 30 euro. Wprowadzamy ponadto klasyfikację i nagrody w kategoriach wiekowych dla dystansu medio fondo, czego nie było w poprzedniej edycji zawodów.

Część kolarzy może pomyśleć, że odejście z serii GFNY wpłynie na poziom organizacyjny imprezy. Czy to słuszne obawy?

Nie, nic takiego się nie stanie. Co prawda od GFNY kupowaliśmy prawa do posługiwania się marką, ale za organizację wyścigu od początku do końca odpowiedzialna była agencja Sport Evolution. Jesteśmy gwarantem wysokiej jakości, a świadczą za nami tak duże imprezy sportowe, jak chociażby Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że przyszłoroczna edycja Gran Fondo Gdynia przyniesie ze sobą wiele spektakularnych działań nie tylko dla zawodników, ale i kibiców. Więcej na temat naszych planów powiemy już wkrótce, podczas uroczystej prezentacji imprezy, którą zaplanowaliśmy w czwartek, 11 października.


Kiedy ruszą zapisy?

Z zapisami startujemy już 15 października. Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy, to będzie prawdziwy wyścig z morza i marzeń. Zapraszamy!

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

 1. Każdy może popełnić błąd. Wyciągamy wnioski I jedziemy dalej. To nazywamy rozsądkiem. Ale jeśli ten sam błąd robicie ponownie to nazwać już można głupotą. A jeśli wykorzystujecie środki miejskie (?) To już jest to niegospodarność. Panie Michale zmiana terminu nie boli. Trochę szacunku dla poważnej, wieloletniej imprezy. Znając środowisko kolarskie w Gdyni I okolicach pojawią z wami tylko przyjaciele prezydenta. Chyba że wykrwawicie się na marketingu…

  • Nie chcąc stawiać kolarzy ponownie przed trudnym wyborem, zdecydowaliśmy się zmienić termin imprezy i przesunąć ją na początek czerwca. Zrobiliśmy tak, gdyż organizator KR deklarował przywiązanie do ostatniego weekendu maja. Jednak gdy tylko poinformowaliśmy go mailowo o terminie Gran Fondo Gdynia 2019, zdecydował się także na zmianę terminu swojej imprezy. Rozumiemy i nie pozostaje nam w tej sytuacji nic innego jak podjąć wyzwanie. Zachęcam do śledzenia naszych działań w najbliższych tygodniach, miesiącach i latach. Mam nadzieję, że z czasem jakością i rozmachem naszych działań zdołamy Pana także przekonać do Gran Fondo Gdynia 🙂 A przede wszystkim życzę radości z jazdy na rowerze i optymizmu na co dzień!

 2. Panie Michale, nie na takiej możliwości w 2019r skoro termin koliduje z KR edycja XV.
  Niezależnie od tego kto uważa że był pierwszy.

 3. Drogi uczestniku, najlepiej jest oceniać imprezy, na których się było, i które się widziało. Dlatego zapraszamy na Gran Fondo Gdynia 🙂

 4. Kaszeberunda mimo że to cykloturystyka a nie wyścig jest po raz 15 pod tą samą nazwą, w tym samym miejscu i generalnie na tej samej trasie.
  Zawsze odbywa się w weekend na przełomie maja i czerwca. Tak też będzie w 2019r.
  Ta impreza w 1 edycji miała 13 uczestników. WIelu z nich startuje tam do dzisiaj z sentymentu.
  A GF ? W moim odczuciu nie ma żadnej wartości dodanej. To tylko moje odczucie.
  Robienie tego w terminie starszej kultowej imprezy to jednak błąd.
  Zobaczymy kto miał rację.

 5. Mylisz się. To Kaszebe Runda zmieniła termin i poszła za nami. Próbowaliśmy się porozumieć z organizatorami, ale niestety się nie udało.

 6. Gratulacje. Nic ich nie nauczyła porażka z tego roku. Znów ładują się w ten sam termin co kaszebe runda. Żenada! NIE życzę powodzenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze