GRAN FONDO GDYNIA
 wyścig z morza i marzeń wystartuje 2 czerwca 2019. Ruszają zapisy!

Malownicza, wymagająca i bezpieczna trasa, turkusowa fala kolarzy w jednolitych koszulkach 
i wiele ciekawych akcji dla miłośników dwóch kółek – to pierwsze zaprezentowane wyróżniki drugiej edycji wyścigu kolarskiego dla amatorów – Gran Fondo Gdynia. Impreza odbędzie się 
2 czerwca 2019 roku, a jej ambasadorami zostali Joanna Jabłczyńska i Jakub Wesołowski. Rejestracja już ruszyła.

– Nawiązując do gdyńskiego hasła promocyjnego, to będzie wyścig z morza i marzeń. Z morza, ponieważ zawodnicy najpierw wystartują, a następnie finiszować będą na Skwerze Kościuszki, 
czyli tuż nad Zatoką Gdańską. Z marzeń, ponieważ nie ma drugiego wyścigu w kraju, który zapewniłby zawodnikom tak malowniczą, urozmaiconą i wymagającą, a jednocześnie w pełni wyłączoną z ruchu trasę. Gran Fondo Gdynia to oferuje, a zapewniam, że to nie koniec atrakcji – mówi Michał Drelich ze Sport Evolution, dyrektor zawodów.
Podobnie, jak w pierwszej edycji, zawodnicy startujący w Gran Fondo Gdynia 2019 będą mieli 
do wyboru dwa dystanse – gran fondo (134 km) i medio fondo (80 km). Nowością będzie natomiast klasyfikacja w kategoriach wiekowych i nagrody dla najlepszych zawodników na obu tych dystansach.


Turkusowa fala na dwóch kółkach
Kolejnym wyróżnikiem imprezy będzie najwyższej jakości koszulka kolarska, którą uczestnicy znajdą 
w swoich pakietach startowych. Jazda w tej koszulce będzie obowiązkowa podczas wyścigu. 
Dzięki temu, na kaszubskie drogi „wypłynie” z Gdyni prawdziwa turkusowa fala miłośników kolarstwa.

– Koszulki są naprawdę ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i dobrze wykonane – mówi Joanna Jabłczyńska, która została ambasadorką Gran Fondo Gdynia 2019. – Pamiętajmy, że o najwyższe lokaty ściga się zaledwie garstka zawodników. Dla pozostałych to przede wszystkim przygoda, walka z własnymi słabościami, ale też przyjemność jazdy w peletonie po malowniczej trasie. 
Jazda w identycznych koszulkach podkreśla fakt, że łączy nas jedna pasja i chęć przeżycia czegoś wyjątkowego podczas tego wyścigu – dodaje znana ze swojej kolarskiej pasji aktorka.


Wtóruje jej drugi ambasador imprezy, Jakub Wesołowski:
– Z przyjemnością dołączyłem do tego projektu jako ambasador. Słyszałem wiele dobrego o pierwszej edycji i gdy pojawiła się propozycja współpracy, długo się nie zastanawiałem – zapewnia. 
– Zawsze byłem aktywny fizycznie, od wielu lat biegam. Ostatnio szukałem nowych wyzwań 
i już nie mogę doczekać się jazdy podczas Gran Fondo Gdynia – dodaje.

Ambasadorzy i wspólne treningi w całym kraju
Poza dwójką głównych ambasadorów, organizatorzy Gran Fondo Gdynia zaprosili do współpracy lokalnych promotorów kolarstwa z całej Polski. GF Coffee Riders – bo tak nazwano ich grupę – 
będą mieli za zadanie pomóc przygotować się do startu w Gran Fondo Gdynia 2019 osobom 
ze swoich lokalnych społeczności. Wśród nich znaleźli się uznani serwismeni rowerowi, jak Mikołaj Pytel z Warszawy i bikefitterka Tamara Górecka-Werońska z Krakowa. Wspiera ich również zwycięzca pierwszej edycji Gran Fondo Gdynia, Tobiasz Kulikowski z Gdyni.

– Fantastycznie znaleźć się w tak wspaniałej grupie kolarzy z całej Polski. Chcemy promować ideę 
tzw. „coffee rides”, czyli wspólnych treningów kolarskich prowadzonych w lekkim tempie i luźnej atmosferze. Mamy nadzieję, że to zachęci do jazdy z nami tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodą z kolarstwem szosowym. Zapewniam, że znajdziemy też czas na dobrą kawę czy pyszny kawałek ciasta w dobrym, kolarskim towarzystwie – zapowiada Mikołaj Pytel.


To nie koniec atrakcji
GF Coffee Riders to nie jedyna akcja, którą zaplanowali organizatorzy Gran Fondo Gdynia.
– Na wiosnę na pewno powrócimy z kampanią „Ktoś czeka na mnie w domu”, promującą bezpieczne zachowania kierowców wobec kolarzy na drodze. Mamy w planach specjalną akcję z udziałem naszych ambasadorów, zaś o uczestnikach nie zapomnimy również w okresie jesienno-zimowym. Niebawem odkryjemy kolejne karty – obiecuje rzecznik prasowy imprezy, Ewa Paciorek.

Rejestracja i bogaty pakiet startowy
Już 15 października 2018r. o godz. 14:00 ruszą zapisy online do startu w Gran Fondo Gdynia 2019. 
W pierwszym okresie – do końca października – cena pakietu startowego będzie wynosić zaledwie 
30 EUR. W ramach tej opłaty zawodnik otrzyma nie tylko możliwość startu w profesjonalnie zorganizowanym wyścigu, ale też oficjalną koszulkę kolarską Gran Fondo Gdynia i pamiątkowy medal finishera.
Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl. Szczegóły dotyczące wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gfgdynia.com.

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,001FaniLubię
1,120ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X