Grass i Dowbor tłumaczą się ze startu w Malborku.

„Się dzieje”! Grass przegrywa w Malborku z Dowborem o włos, ale to na niego w tym pojedynku stawia większość. Jest bardziej doświadczony i od kilku lat startuje na różnych dystansach. Ukończył również dwa Ironmany, jednak na dystansach krótszych to Maciej Dowbor jest faworytem ze względu na wyśmienite pływanie i dobry rower. Jeżeli uda mu się w Ełku „odjechać” na bezpieczną odległość, to Redaktor Naczelny AT może znaleźć się w opałach, będzie miał zbyt mało czasu, aby na krótkim odcinku 10km dogonić swojego kolegę po fachu z Telewizji Polsat. Obaj Panowie ustalili zakład o to, który z nich jest lepszym triathlonistą na dystansie olimpijskim bez draftingu. Ten, który przegra, ubierze się w różowy trykot i wręczy zwycięzcy puchar! Zabawowa konwencja nie wyklucza jednak mocnej rywalizacji, która swój szczyt osiągnie 20 lipca w Ełku na zawodach Beko Ełk Triathlon. Ale sezon startowy obfituje w zawody na polskim podwórku i nie sposób uniknąć przypadkowej konfrontacji, jak już zdarzyła się w ten weekend w Malborku. Co prawda obaj Panowie tłumaczą się gęsto, że to nie była rywalizacja, ale wiadomo jak to jest, gdy spotyka się dwóch facetów, którzy za 1,5 miesiąca staną do walki. Ale niech sami się wytłumaczą, jak według nich przebiegała walka w Malborku. 

 

 

 

  

 1 minuta 30 sekund….żadna strata jeśli chodzi o dystans Ironman czy HalfIronman, ale już na dystansie olimpijskim to może być bardzo ważna przewaga. Przy podobnej jeździe rowerem wszystko rozegra się na biegu i szykuje się nam emocjonująca końcówka! Trzeba pamiętać, że dystans olimpijski to 1500 metrów pływania, a więc Maciej Dowbor może jeszcze powiększyć swoją przewagę po pierwszej konkurencji. Jeżeli ucieknie od Grassa na około 3 minuty, wówczas odrobienie takiej straty na rowerze i biegu będzie kosztować Naczelnego AT sporo wysiłku. 

 

 

 

W Ełku będzie można oglądać nie tylko pasjonującą walkę dwóch znanych dzennikarzy, ale przede wszystkim rywalizację zawodowców i amatorów, którzy będą ścigać się o główne nagrody finansowe na dystansie olimpijskim: 

 

KLASYFIKACJA GENERALNA (dla kobiet i mężczyzn) za miejsca: 

1. 3000 PLN
2. 1500 PLN
3. 1000 PLN 
4. 750 PLN 
5. 500 PLN 

 

Do zawodów zgłosiło się już prawie 400 osób, w tym ponad 250 na dystans olimpijski. W programie zawodów są również zawody indywidualne na sprincie (0,75km pływanie – 20km rower – 5km bieg), zawody dla dzieci (Ironkids), a także sztafety dla 3-osobowych drużyn – jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie. Dla uczestników i kibiców BEKO Ełk Triathlon koncert zagra zespół Pączki w tłuczczu, nowa formacja aktora Tomasza Karolaka, którą już niebawem usłyszymy na festiwalu TOP Trendy w Sopocie.

Więcej informacji i zapisy na stronie www.elktriathlon.com

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje za przygotowania i pierwsze owoce, które jeszcze niedojrzałe a już smakują!
    Redakcyjny pojedynek rozpala niczym dobry film, po który na stacji benzynowej trzeba sięgać na palcach.. Okiem laika widzę, że p. Maciej bezpiecznym czuć się może poniżej granicy 2:12 – to czas w zasięgu p. Łukasza. Obu panom życzę MOCY!

  2. No Panowie,
    Zmotywowaliście mnie i nie będę śledził Waszego pojedynku przed monitorem, ale na trasie. Może to błąd by startować kolejny triathlon na 2 tygodnie przed Poznaniem, ale co tam… kolejna lekcja musi być odrobiona właśnie w Ełku. No i zapiszę się na pojedynek dziennikarzy 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze