GREATMAN Kościan. Szybkie trasy i rodzinna rywalizacja w sercu Wielkopolski

Rywalizacja na dwóch dystansach, zawody dla dzieci, a także wspaniały sposób na spędzenie czasu przez całe rodziny. Tak w wielkim skrócie zapowiadają się pierwsze zawody tegorocznego sezonu GREATMAN, które rozegrane zostaną w Kościanie. Z Akademią Triathlonu uzyskasz 10% zniżki na start indywidualny!

Do rozpoczęcia tegorocznego cyklu GREATMAN TRIATHLON zostały niecałe dwa tygodnie. Pierwszym przystankiem jest Kościan (Nowy Dębiec), gdzie zawodnicy zawitają już 3 czerwca.

Dwa dystanse bez draftingu i duathlon dla dzieci

Podczas GREATMAN Kościan na zawodników czekają do wyboru dwa dystanse:

 • 1/8 Ironman (475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu)
 • 1/4 Ironman (950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu).

Na obu dystansach będzie można także wystartować w sztafetach. Zawody prowadzone są w formule rolling start i bez draftingu. W tym miejscu zapoznasz się z trasami zawodów.

GREATMAN Kościan to również rywalizacja dla dzieci – GREATKIDS (zapisy tutaj). Najmłodsi zawodnicy wystartują w zawodach duathlonowych, które podzielone są na 7 kategorii.

Tegoroczne imprezy GREATMAN:

 • Kościan Triathlon – 3 czerwca
 • Kórnik Triathlon – 6 sierpnia
 • Kłodawa Triathlon – 19 sierpnia
 • Śrem Triathlon – 10 września
fot. Paweł Naskręt – maratomania.pl

Dla rodziny, dla kibiców

Jednym z większych atutów zawodów cyklu GREATMAN jest harmonogram przygotowany tak, aby w imprezie mogły brać udział całe rodziny.

Uważamy, że dwa osobne starty lepiej się sprawdzają. Dzięki temu, że mamy oddzielne straty, mogą startować całe rodziny. Żona może wystartować rano, a mąż jej kibicować. Po południu rolę mogą się odwrócić, a w przerwie do rywalizacji przystąpić mogą także dzieci. Dzięki temu każdy ma zapewnioną atrakcję dla siebie – wyjaśnia organizator Paweł Kotas w rozmowie z Akademią Triathlonu.

Organizatorzy podkreślają, że w każdym z miast trasy są płaskie i szybkie, a jednocześnie dość podobne do siebie, aby można było porównać wyniki z poszczególnych miast. Zawodnicy wiedzą, czego mogą się spodziewać. Dodatkowo większa liczba pętli sprawia, że widzowie częściej spotykają zawodników i mogą lepiej zaangażować się w kibicowanie.

Mogę powiedzieć, że w każdym z miast mamy taką samą sytuację, jeśli chodzi o trasy: na 1/8 IM jest 1 pętla pływacka, 2 pętle rowerowe i 2 pętle biegowe. Praktycznie zawsze trasy są płaskie i szybkie. Na 1/4 IM mamy 1 pętlę pływacką, 3 pętle rowerowe i 3 pętle biegowe.

ZNIŻKA NA ZAPISY

Teraz możesz wziąć udział w zawodach GREATMAN jeszcze taniej z kodem od Akademii Triathlonu. Kod akademiatriathlonu10 daje zniżkę na start indywidualny -10%!

Jak skorzystać z rabatu – instrukcja krok po kroku

 1. Przejdź pod ten adres -> http://www.greatman.pl/
 2. Kliknij link -> ZAPISY TRIATHLON / ZAPISZ SIĘ indywidualnie
 3. W polu „Kod rabatowy” wpisz kod akademiatriathlonu10
 4. Voila! Teraz z kodem otrzymasz 10% rabatu od aktualnej opłaty startowej na wszystkie zawody GREATMAN
 5. Kod zniżkowy dotyczy pakietu indywidualny pakiet standard, dodatkowo wybrane gadżety nieobjęte są zniżką
 6. Kod łączy się z innymi promocjami, zatem naliczany jest jako dodatkowa zniżka 10% po uwzględnieniu innych rabatów.

W przypadku problemów z kodem skontaktuj się z organizatorami pod tym adresem: [email protected]

*impreza objęta jest Patronatem Medialnym Akademii Triathlonu

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze