Team Marcinka pokazał moc w Kościanie [WYNIKI Greatman]

Trzeci w tym sezonie przystanek cyklu Greatman Triathlon za nami. Tym razem zawody tej serii odbyły się w Kościanie. Organizatorom po raz kolejny raz udało się zaangażować do wspólnej aktywności fizycznej i do wspólnej zabawy całe rodziny. 

W ostatnią sobotę ponad 320 osób brało udział w wyścigach Greatman Triathlon w Kościanie. Zawody rozegrano na dystansie 1/8 IM oraz 1/4 IM. Rywalizowano indywidualnie oraz drużynowo.

Greatman Triathlon – zawody dla całych rodzin

Integralną częścią każdego przystanku Greatman Triathlon są wyścigi Greatkids, w których najmłodsi miłośnicy aktywności sportowej ścigają się na krótkich trasach duathlonowych.

Organizator Greatman Triathlon Paweł Kotas podkreśla, że cykl, który tworzy, jest cyklem angażującym całe rodziny. W wywiadzie dla Akademii Triathlonu w maju tego roku powiedział:

Społeczność, która się buduje wokół Greatmana, to ludzie, którzy chcą spędzić czas razem. Harmonogram ułożony jest tak, aby rano wystartować mogła żona, w południe dzieci, a po południu mąż. Wiemy, że wiele osób w ten sposób spędza niedziele. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, czego my oczekujemy od zawodów i chcemy dać to samo zawodnikom. 

Dzięki zaangażowaniu całych rodzin na zawodach Greatman Triathlon panuje wyjątkowa atmosfera. Często w trakcie jednego dnia uczestnicy występują w podwójnej roli: kibiców oraz zawodników. Taka formuła sprawia, że cały dzień spędzony na zawodach wypełniony jest emocjami.

ZOBACZ TEŻ: Organizator Greatman Triathlon: „Nie organizujemy tych zawodów dla siebie, tylko dla naszych zawodników

Wyniki Greatman Triathlon Kościan

W zawodach Greatman Triathlon Kościan doskonale spisali się zawodnicy Tomasza Marcinka. Trener dał dobry przykład i wygrał rywalizację na dystansie 1/8 IM. W jego ślady poszła Ewa Urbańska, która wygrała na tym samym dystansie, oraz Anna Andrałojć – zwyciężczyni wyścigu na 1/4 IM. Łącznie zawodnicy tej drużyny wygrali trzy z czterech indywidualnych wyścigów!

1/8 IM

Po Tomaszu Marcinku kolejne miejsca na podium zajęli członkowie jego Teamu Karol Janicki oraz Jakub Sawiełajc.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Marcinek (@tom_power_strength_)

Wśród kobiet triumfowała świeżo upieczona wicemistrzyni Polski na długim dystansie Ewa Urbańska. Drugie miejsce zajęła Alicja Chrzanowska, a trzecie Martyna Lewandowska.

Ewa Urbańska
Zdjęcie: eurbanska

1/4 IM

Z dystansem 1/4 IM najlepiej poradził sobie Andrzej Szczużewski. Moment, w którym ten zawodnik przekracza linię mety, można zobaczyć na filmie. Drugim najszybszym zawodnikiem tego wyścigu był Jakub Naczk. Podium uzupełnił Michał Wierzbicki.

 

Najszybszą kobietą na trasie 1/4 IM była Anna Andrałojć, która o 5 sekund wyprzedziła koleżankę z drużyny Joannę Żmich-Fórmaniak. 3. miejsce zajęła Joanna Drop.

Greatman Kłodawa już w najbliższą sobotę

Już 17 września (sobota) cykl Greatman Triathlon po raz pierwszy w historii zawita do Kłodawy Gorzowskiej. Konkurencja pływacka rozegrana zostanie na Jeziorze Lubie, które oddalone jest od Kłodawy o ok. 12 km (ok. 20 minut jazdy samochodem). Start zaplanowano przy Ośrodku Wypoczynkowym Lipy.

Do wyboru będą dwa dystanse 1/4 IM i 1/8 IM (starty indywidualne oraz sztafety). Oczywiście nie zabraknie również wyścigów z serii Greatkids. Zapisy są jeszcze otwarte. Chętni do wzięcia udziału w ostatniej imprezie Greatman Triathlon w tym sezonie mogą rejestrować się – tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane