Nowość w cyklu GREATMAN. Pełny dystans podczas Kórnik Triathlon!

Doskonałe informacje dla zawodników przedstawił GREATMAN Triathlon. W przyszłorocznym cyklu zawodów czeka dodatkowe miejsce rozgrywania wyścigów. Będą też dwa nowe dystanse w ramach Kórnik Triathlon.

Niektóre wyścigi wypadają z kalendarza startowego, a inne się w nim pojawiają. GREATMAN Triathlon ogłosił wstępne informacje dotyczące nowego sezonu. Zawodnicy będą mogli startować nie tylko w nowej lokacji, ale też na dwóch nowych dystansach. Są to 1/2 i pełny Ironman podczas Kórnik Triathlon.

Dystans długi od teraz w Triathlon Kórnik

Dotychczas GREATMAN znany był przede wszystkim z dwóch koronnych dystansów, którymi były 1/8 i 1/4 Ironman. To się nie zmienia, ale od nowego sezonu organizatorzy popularnych wyścigów szykują pewne zmiany. W zawodach rozgrywanych w Kórniku wystartować będzie można również na pełnym dystansie i 1/2 Ironman. Oznacza to łącznie cztery wyścigi podczas jednej imprezy.

Drugą nowością jest wspomniana nowa lokacja zawodów, które powiększą cykl do łącznie 5 imprez. Wiadomo jedynie, że impreza odbędzie się 7 lipca przyszłego roku, a miejscem będzie na pewno województwo wielkopolskie.

Sezon rozpocznie się w Kościanie

Tegoroczny sezon rozpoczął się w Kościanie na początku czerwca. Podobnie będzie w przyszłorocznej edycji. Pierwsza zawody zaplanowano na 15 czerwca właśnie w Kościanie. Na kolejne zawodnicy nie będą musieli tym razem czekać do sierpnia. Rywalizacja w nowej lokacji zaplanowana została na 7 lipca. Z kolei 4 sierpnia rozegrany zostanie Triathlon Kórnik. Tam wystartować będzie można łącznie w 4 wyścigach (1/8 IM, 1/4 IM, połówka, dystans pełny).

Dwa ostatnie wyścigi sezonu 2023 to Kłodawa Triathlon (17 sierpnia) oraz Śrem Triathlon (15 września).

Harmonogram GREATMAN na 2024 rok:

  • 15 czerwca – Kościan
  • 7 lipca – nowa lokalizacja (województwo wielkopolskie)
  • 4 sierpnia – Kórnik
  • 17 sierpnia – Kłodawa
  • 15 września – Śrem
fot. Jarosław Koperski Sport

Udany rok z nowym dystansem

W tegorocznej edycji GREATMANA zawodnicy spotkali się na czterech wyścigach (Kościan, Kórnik, Kłodawa, Śrem). W rywalizacji brały udział setki zawodników, a dzieci rywalizowały w kilku grupach podczas zawodów Great Kids.

To był dobry rok. Powtórzyliśmy triathlon we wszystkich 4 lokalizacjach. Widmo pandemii odeszło – czytamy w podsumowaniu sezonu.

W klasyfikacji generalnej GREATMAN najlepszy okazał się Mikołaj Tomaszewski, który wyprzedził Piotra Prokopowicza. Nowością podczas tegorocznych zawodów był dystans TRI FUTURE. Organizatorzy celowali w nim przede wszystkim w młodzież, która chciała spróbować swoich sił w triathlonie pod okiem trenerów i rodziców.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze