GREATMAN Triathlon – mimo deszczu może być kolorowo! Udowodnili to sportowcy z Kórnika

Kiedy w całym kraju ulewny deszcz krzyżował plany sportowców, GREATMAN Kórnik udowodnił, że nawet zła pogoda nie jest w stanie popsuć świetnej atmosfery zawodów. Było kolorowo, pozytywnie i bezpiecznie. 

ZOBACZ TEŻ: Start w triathlonie i czas spędzony z rodziną? GREATMAN to świetny wybór! 

9. edycja edycja GREATMAN Kórnik Triathlon z pewnością należała do wyjątkowych. Warunki atmosferyczne, które większość ludzi uznałaby za odstraszające od startu, triathloniści z Kórnika uznali za dodatkowy plus. W zawodach wzięło udział blisko 400 uczestników, rywalizujących na dystansie 1/8 IM, 1/4 IM oraz w wyścigach sztafet. 

Lepiej z deszczem?

Kórnik to miejsce, w którym GREATMAN zorganizował swoje pierwsze i historyczne zawody triathlonowe. Jak podkreślał Paweł Kotas, organizator wydarzenia, najbardziej cieszy fakt, że od początku imprezy co roku zawodnicy wracają, aby wystartować ponownie. 

W tym roku, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i ulewnego deszczu również wrócili – wyposażeni w kolorowe stroje i parasolki udowodnili, że: „mimo deszczu potrafi być kolorowo”.

Oprócz tego, że kolorowo z całą pewnością było wesoło, a organizatorzy GREATMAN Kórnik mogą mieć spory problem… bo deszczowa atmosfera spodobała się na tyle, że zamawiana jest już na przyszły rok. 

Patrząc jednak na pozytywne komentarze związane z organizacją zawodów, być może GREATMANOWI uda się załatwić nawet i to. 

Motywacja od najmłodszych do najstarszych

W tegorocznej edycji na dystansie 1/4 IM najlepszy okazał się Jakub Sawiełajc, który linię mety przekroczył z czasem 2:01:39. Drugie i trzecie miejsce zajęli Przemysław Gaj i Bartosz Sarbak. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium ulokowała się Katarzyna Wieczorek, pokonując Justynę Zielińską (2. miejsce) i Agnieszkę Idczak (3. miejsce). 

Cały dystans leciałem dosyć luźno, sprawdzając swoje możliwości w kontekście ścigania na dwa razy dłuższym dystansie. Wyszło fajnie i na każdym z etapów kontrolowałem tempo, bez niepotrzebnego dokręcania śrubki […] Mimo że pływanie towarzyszyło nie tylko w wodzie, ale również na rowerze i biegu, udało się zaliczyć zadowalający występ. Na koniec brawa dla samego @greatmantriathlon za świetną organizację i atmosferę, pomimo fatalnych warunków pogodowych – napisał po zakończonych zawodach Jakub Sawiełajc. 

Na dystansie 1/8 IM w kategorii mężczyzn najlepiej zaprezentował się Alexander Lewandowski, a tuż za nim miejsca na podium zajęli Filip Pupka oraz Marcin Niebrzydowski. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szymkiewicz, drugie Dorota Brzozowska, trzecie Kamila Maciejewska

Oprócz wyścigów indywidualnych zawodnicy ścigali się w rywalizacji sztafet, a dla najmłodszych uczestników przygotowano zawody triathlonowe TRI Future, czyli 100 metrów pływania, 3,5 kilometra rowerem i ok. 800 metrów biegania oraz starty duathlonowe. 

To wspaniałe, że zamiast usprawiedliwić się pogodą i przesiedzieć cały dzień na kanapie przed telewizorem pojawiliście się ze swoimi dzieciakami na starcie. Wasz optymizm udzielił się dzieciakom a ich zacięcie i wola startu zawstydziły nie jednego dorosłego – napisali organizatorzy zawodów.

Kolejny start – GREATMAN Kłodawa

Już 19 sierpnia w Kłodawie odbędą się kolejne zawody z cyklu GREATMAN Triathlon. Tutaj prognoza pogody jest raczej bezdeszczowa, chociaż jak prognozy mówią, że nie będzie padać to….

Ale przynajmniej nie trzeba tracić czasu na chwytanie kubka z wodą.  

Zniżka na zawody GREATMAN

Niezależnie od pogody z kodem akademiatriathlonu10 na zawody z cyklu GREATMAN zapiszecie się ze zniżką 10%. 

Jak skorzystać z rabatu – instrukcja krok po kroku

  1. Przejdź pod ten adres -> http://www.greatman.pl/
  2. Kliknij link -> ZAPISY TRIATHLON / ZAPISZ SIĘ indywidualnie
  3. W polu „Kod rabatowy” wpisz kod akademiatriathlonu10
  4. Voila! Teraz z kodem otrzymasz 10% rabatu od aktualnej opłaty startowej na wszystkie zawody GREATMAN
  5. Kod zniżkowy dotyczy pakietu indywidualny pakiet standard, dodatkowo wybrane gadżety nieobjęte są zniżką
  6. Kod łączy się z innymi promocjami, zatem naliczany jest jako dodatkowa zniżka 10% po uwzględnieniu innych rabatów.

W przypadku problemów z kodem skontaktuj się z organizatorami pod tym adresem: [email protected]

*impreza objęta jest Patronatem Medialnym Akademii Triathlonu

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze