Greg LeMond miał niegroźny wypadek.

Greg LeMond, pierwszy Amerykanin, który wygrał Tour de France, został ranny w wypadku samochodowym, do którego doszło w tym tygodniu niedaleko domu kolarza na przedmieściach Minneapolis. Chicago Tribune pisze, że LeMond był w drodze do dentysty, kiedy potracił go samochód. Jego żona mówi, że Greg nie pamięta co się dokładnie stało, ale podkreśla, że droga, na której doszło do wypadku jest od kilku dni w fatalnym stanie na skutek oblodzenia i tylko w jeden weekend doszło tam do 400 (słownie: czterystu) różnych zdarzeń. LeMond będzie musiał przez trzy miesiące poruszać się w usztywniającm gorsecie, ale mimo bólu pleców jest w dobrej kondycji.

Greg LeMond po raz pierwszy wygrał Tour de France w 1986 i powtórzył ten sukces w latach 1989 i 1990.Przeszedł tym samym do historii jako jeden z ośmiu zawodników, którzy wygrali najsłynniejszy wyścig kolarski co najmniej trzy razy. LeMond słynie również z zastosowania podczas wyścigu kolarskiego (TdF 1989) aerodynamicznej kierownicy zwanej od jego nazwiska leomndką, chociaż była ona wcześniej stosowana już w triathlonie.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane