Grodzisk Mazowiecki – nowy punkt na triathlonowej mapie Polski!

W przyszłym sezonie Grodzisk Mazowiecki dołączy do cyklu Elemental Tri Series. Grodzisk leżący w niewielkiej odległości od stolicy, będzie drugim etapem triathlonowych zmagań Pucharu Polski w ramach Elemental Tri Series, który w 2019 roku odbędzie się już po raz siódmy. W całkiem nowej lokalizacji na zawodników czekać będą trzy dystanse, a na kibiców emocjonujące widowisko. Zawody odbędą się 2 czerwca 2019 r.

Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki

„W minionej edycji cykl Elemental Tri Series składał się z trzech etapów, a zawody odbyły się kolejno w: Olsztynie, Blachowni k. Częstochowy i Białymstoku. Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że cykl powróci do wersji z czterema etapami i że w przyszłym sezonie do cyklu dołączy Grodzisk Mazowiecki. Miasto posiada nowoczesną infrastrukturę i miejsce doskonałe do przeprowadzenia zawodów triathlonowych, a dodatkowo jest położone bardzo blisko Warszawy i podróż ze stolicy zajmuje nieco ponad pół godziny”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podczas triathlonu w Grodzisku Mazowieckim centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenach sportowo-rekreacyjnych „Stawy Walczewskiego”.To jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, które w ostatnim czasie przeszły kompleksową modernizację. Na terenie obiektu znajduje się przede wszystkim kąpielisko z plażą oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.W Stawach Walczewskiego rozegrany zostanie etap pływacki zawodów. Następnie triathloniści ruszą na szybką trasę kolarską. Na końcu zawodnicy będą mieli do pokonania etap biegowy poprowadzony między innymi alejkami dookoła Stawów Walczewskiego i pobliskimi ulicami.

Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki
fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i olimpijski. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu, a ponadto na tym dystansie będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km), dozwolona będzie jazda w grupie.

Podobnie jak podczas pozostałych etapów przyszłorocznego cyklu, także w ramach Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki 2019 odbędzie się impreza towarzysząca – 10K Run Series, czyli bieg na 10 km na atestowanej trasie oraz Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi wystartują w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki
fot.Pawel Naskrent/maratomania.pl

Organizatorami imprezy są Miasto Grodzisk Mazowiecki, OSiR Grodzisk Mazowiecki, KS Biegi Grodzisk Mazowiecki i Labosport Polska sp. z o.o.

Zapisy na zawody z cyklu Elemental Tri Series ruszają 2 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane