Grupa AT Trenażer ma już ponad 170 członków. Dzisiaj znowu jedziemy. Dołączysz?

Kilkanaście dni temu założyliśmy na Facebooku grupę AT – Trenażer. Jest to dla nas alternatywna na odwołane grupowe treningi i odpowiedź na zalecenie zrezygnowania z jazdy outdoor. To także jakaś namiastka zawodów, bo ścigać się na Zwift też będziemy. Kiedy wreszcie wrócimy do rzeczywistości, grupa i tak zostanie! Będzie nam służyć do organizowania treningów przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu, kiedy nie będzie pogody na jazdę na zewnątrz. Możemy się tam również wymieniać doświadczeniami i wiedzą na temat różnych platform do jazdy online, trenażerów i sprzętu, co już się dzieje. Dołącz do nas.

Co najmniej dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) spotykamy się o 17:30 na wspólną jazdę. Platforma Zwift ma sporo ograniczeń i nie można organizować dużego wydarzenia dla większej liczby osób. Zostają tzw. „Meet upy”. Może je zorganizować jedna osoba dla 50 swoich znajomych. Ale i na to jest sposób. Jeżeli będzie nas więcej, poproszę któregoś z naszych członków o utworzenie takiego samego „Meet upu” i spotkamy się w jeszcze większej grupie w tym samym miejscu.

Jak działa AT – Trenażer na ZWIFT

Warunki, które musisz spełnić, żeby dołączyć do wspólnej jazdy:

1. Musisz mieć aplikację Zwift i Companion.

2. Wydarzenie organizuję osobiście, więc musisz dołączyć do moich znajomych na Zwift – Łukasz Grass.

3. Dołącz do grupy AT-Trenażer. To tam będziemy dyskutować, uzgadniać spotkania i wspólne jazdy, ściganie się, itp.

3. Bądź odpowiedzialny i pamiętaj o innych. Dołączaj do wydarzenia tylko wtedy, kiedy jesteś pewien, że będziesz jechał. Inaczej blokujesz slota. Jeżeli losowy wypadek spowoduje, że w ostatniej chwili nie będziesz mógł jechać, kliknij w aplikacji Companion „NOT GOING”. To zwolni miejsce dla innych chętnych.

4. Na dzień przed wspólną jazdą tworzę w aplikacji Companion „Meet up”. Dziś jest to ponownie spotkanie w Watopia na Volcano Flat. W grupie AT-Trenażer publikuję post i proszę o zgłaszanie się chętnych na jazdę. Osoba, która chce jechać wpisuje swoje imię i nazwisko lub pseudonim stosowany na Zwift, abym mógł ją dołączyć do wydarzenia. Pamiętaj o dołączeniu do moich znajomych, żebym Ciebie widział w aplikacji.

5. Jeżeli będzie więcej chętnych niż 50, wówczas proszę inną osobę z grupy o utworzenie drugiego, takiego samego „Meet upa”. Tym sposobem spotykamy się o 17:30 wszyscy w jednym miejscu.

6. Na 5 minut przed rozpoczęciem wspólnej jazdy bądź gotowy. Ja zaczynam w tym czasie live na FB w naszej grupie.

7. Przygotuj się do jazdy. Sparuj wcześniej sprzęt. Czasami Zwift się zacina i trzeba powtarzać cały proces. Przygotuj ręcznik i wodę.

8. Podczas wspólnej jazdy możecie zadawać pytania w grupie na FB. Podrzucać tematy do dyskusji, itp.

9. Bardzo ważna informacja dla wszystkich nowicjuszy na ZWIFT. Po sparowaniu urządzeń, wyświetla się tablica z informacjami dotyczącymi tras i miejsc ich lokalizacji. Na środku samej górze (desktop) masz możliwość wyboru trasy. Jeżeli nie wybierzesz Volcano Flat, system skieruje cię na losowo wybraną trasę.

Dzisiaj powtarzamy trening z wtorku, żeby dotrzeć się i nauczyć wspólnej jazdy w grupach na Zwift. Będę wszystko koordynował z live na FB, bo inaczej zrobi się bałagan. Będą 3 grupy na Volcano Flat. Pierwsza grupa startuje punkt 17:30, druga 17:35, a trzecia 17:40.

Podział na grupy:

Pierwsza grupa jedzie z mocą poniżej 2,49 W/kg 70 min.

Druga grupa w przedziale 2,50 – 2,99 W/kg 65 min.

Trzecia grupa >3,00 W/kg 60 minut.

Zasada jest taka, że na razie nie ścigamy się, robimy trening w podanych zakresach. Celowo są trzy grupy, aby każdy znalazł swój zakres tlenowy.

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze