Grupa AT Trenażer ma już ponad 170 członków. Dzisiaj znowu jedziemy. Dołączysz?

0

Kilkanaście dni temu założyliśmy na Facebooku grupę AT – Trenażer. Jest to dla nas alternatywna na odwołane grupowe treningi i odpowiedź na zalecenie zrezygnowania z jazdy outdoor. To także jakaś namiastka zawodów, bo ścigać się na Zwift też będziemy. Kiedy wreszcie wrócimy do rzeczywistości, grupa i tak zostanie! Będzie nam służyć do organizowania treningów przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu, kiedy nie będzie pogody na jazdę na zewnątrz. Możemy się tam również wymieniać doświadczeniami i wiedzą na temat różnych platform do jazdy online, trenażerów i sprzętu, co już się dzieje. Dołącz do nas.

Co najmniej dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) spotykamy się o 17:30 na wspólną jazdę. Platforma Zwift ma sporo ograniczeń i nie można organizować dużego wydarzenia dla większej liczby osób. Zostają tzw. “Meet upy”. Może je zorganizować jedna osoba dla 50 swoich znajomych. Ale i na to jest sposób. Jeżeli będzie nas więcej, poproszę któregoś z naszych członków o utworzenie takiego samego “Meet upu” i spotkamy się w jeszcze większej grupie w tym samym miejscu.

Jak działa AT – Trenażer na ZWIFT

Warunki, które musisz spełnić, żeby dołączyć do wspólnej jazdy:

1. Musisz mieć aplikację Zwift i Companion.

2. Wydarzenie organizuję osobiście, więc musisz dołączyć do moich znajomych na Zwift – Łukasz Grass.

3. Dołącz do grupy AT-Trenażer. To tam będziemy dyskutować, uzgadniać spotkania i wspólne jazdy, ściganie się, itp.

3. Bądź odpowiedzialny i pamiętaj o innych. Dołączaj do wydarzenia tylko wtedy, kiedy jesteś pewien, że będziesz jechał. Inaczej blokujesz slota. Jeżeli losowy wypadek spowoduje, że w ostatniej chwili nie będziesz mógł jechać, kliknij w aplikacji Companion “NOT GOING”. To zwolni miejsce dla innych chętnych.

4. Na dzień przed wspólną jazdą tworzę w aplikacji Companion “Meet up”. Dziś jest to ponownie spotkanie w Watopia na Volcano Flat. W grupie AT-Trenażer publikuję post i proszę o zgłaszanie się chętnych na jazdę. Osoba, która chce jechać wpisuje swoje imię i nazwisko lub pseudonim stosowany na Zwift, abym mógł ją dołączyć do wydarzenia. Pamiętaj o dołączeniu do moich znajomych, żebym Ciebie widział w aplikacji.

5. Jeżeli będzie więcej chętnych niż 50, wówczas proszę inną osobę z grupy o utworzenie drugiego, takiego samego “Meet upa”. Tym sposobem spotykamy się o 17:30 wszyscy w jednym miejscu.

6. Na 5 minut przed rozpoczęciem wspólnej jazdy bądź gotowy. Ja zaczynam w tym czasie live na FB w naszej grupie.

7. Przygotuj się do jazdy. Sparuj wcześniej sprzęt. Czasami Zwift się zacina i trzeba powtarzać cały proces. Przygotuj ręcznik i wodę.

8. Podczas wspólnej jazdy możecie zadawać pytania w grupie na FB. Podrzucać tematy do dyskusji, itp.

9. Bardzo ważna informacja dla wszystkich nowicjuszy na ZWIFT. Po sparowaniu urządzeń, wyświetla się tablica z informacjami dotyczącymi tras i miejsc ich lokalizacji. Na środku samej górze (desktop) masz możliwość wyboru trasy. Jeżeli nie wybierzesz Volcano Flat, system skieruje cię na losowo wybraną trasę.

Dzisiaj powtarzamy trening z wtorku, żeby dotrzeć się i nauczyć wspólnej jazdy w grupach na Zwift. Będę wszystko koordynował z live na FB, bo inaczej zrobi się bałagan. Będą 3 grupy na Volcano Flat. Pierwsza grupa startuje punkt 17:30, druga 17:35, a trzecia 17:40.

Podział na grupy:

Pierwsza grupa jedzie z mocą poniżej 2,49 W/kg 70 min.

Druga grupa w przedziale 2,50 – 2,99 W/kg 65 min.

Trzecia grupa >3,00 W/kg 60 minut.

Zasada jest taka, że na razie nie ścigamy się, robimy trening w podanych zakresach. Celowo są trzy grupy, aby każdy znalazł swój zakres tlenowy.

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here