Grzegorz Zgliczyński mistrzem świata AG w supersprincie, brąz Pameli Broniarek!

Kolejny wspaniały sukces legendy polskiego triathlonu. Grzegorz Zgliczyński pokonał dzisiaj kilkudziesięciu rywali w Abu Dhabi i zdobył złoty medal! Tymczasem świetny wynik w wyścigu kobiet uzyskała Pamela Broniarek.

Dzisiaj w Abu Dhabi rozpoczęły się mistrzostwa świata World Triathlon. Jednym z pierwszych wyścigów była rywalizacja na supersprincie zawodników AG. Do pokonania mieli 400 metrów pływania, 10 kilometrów na rowerze, a także 2,3 km biegu. Jedynym naszym zawodnikiem w tym wyścigu był Grzegorz Zgliczyński, legenda polskiego triathlonu, który startował w grupie M55-59.

To właśnie Zgliczyński znakomicie rozpoczął wyścig. Już na pływaniu wypracował sobie 11 sekund przewagi nad Tobiasem Oelmaierem. Na 3. miejscu z wody wyszedł Michael Bock. Polak szybko ruszył z T1 na trasę rowerową, którą pokonał w 00:16:19. Rywale z Niemiec mieli tam nieco lepsze czasy, ale wszystko rozstrzygnęło się na bieganiu.

Tutaj Zgliczyński nie miał już sobie równych. Dystans 2,3 km pokonał w 00:08:01, kilkadziesiąt sekund szybciej niż kolejni rywale. Tym samym Polak wpadł na metę jako pierwszy z czasem 00:35:03. Srebrny medal zdobył Tobias Oelmaier (00:36:00), a jego krajan Michael Bock skompletował podium z czasem 00:36:21.

Kolejny sukces Polaka

Dla Grzegorza Zgliczyńskiego jest to kolejny złoty medal w jego bogatej karierze zawodniczej. W zeszłym roku Polak został mistrzem świata AQ w aquathlonie podczas zawodów odbywających się w hiszpańskiej Extremadurze. Kilka miesięcy temu dołożył do swojego resume również złoto podczas mistrzostw świata w sprincie, które odbywały się w Montrealu.

Przypomnijmy, że Zgliczyński jest również pierwszym polskim PRO, który wystartował na zawodach w Konie. Historia jego występów w mistrzowskich imprezach na Hawajach sięga aż 1990 roku. Od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest trenerem personalnym.

Brązowy medal Pameli Broniarek!

W rywalizacji kobiet kibicowaliśmy natomiast Pameli Broniarek. Nasza zawodniczka dobrze rozpoczęła rywalizację w kategorii K25-29. Pływanie pokonała z czasem 00:06:42, co plasowało ją na 3. miejscu za Isabellą Luckie Piccolo oraz Jenny Seuling.

Polka dobrze radziła sobie także na rowerze, notując jeden czołowych czasów. Po dobrym biegu na dystansie 2,3 km Pamela wbiegła na metę rywalizacji na 3. miejscu, wyprzedzając o kilka sekund Allison Howlett.

Luckie Piccolo zdobyła złoty medal, uzyskując czas 00:38:17. Jenny Seuling uplasowała się na 2. miejscu z czasem 00:39:02. Pamela Broniarek na metę przybiegła w czasie 00:39:57.