Grzegorz Zgliczyński i Maciej Wiśniewski mistrzami świata AG! [Wyniki Abu Dhabi]

Świetnie poradzili sobie nasi zawodnicy podczas MŚ w Abu Dhabi na dystansie standardowym. Ze złotymi medalami wrócą Grzegorz Zgliczyński (dla którego jest to drugie złoto) oraz Maciej Wiśniewski.

Doskonale spisał się dzisiaj w Abu Dhabi Maciej Wiśniewski, który startował w kategorii M-20-24. Nasz zawodnik dobrze rozpoczął pływanie, mając jeden z lepszych czasów. Doskonale pojechał rower, bo 40 kilometrów pokonał w czasie 00:55:27, jednym z lepszych w całej stawce.

Wiśniewski popisał się również świetnym biegiem. Wpadł na metę z czasem 01:58:50. Jako jedyny w grupie 29 zawodników wpadł na metę w czasie poniżej 2 godzin. Wyprzedził Mylesa Wooda (02:02:40) oraz Jafeta Delgado Estradę (02:02:51).

Dodajmy, że Marek Janisz zajął 7. miejsce (02:04:04), a Jakub Sawiełajc uplasował się na 8. pozycji (02:04:41). Michał Śnietka zajął 13. miejsce, a na metę wpadł z czasem 02:09:54.

Drugie złoto Grzegorza Zgliczyńskiego

W grupie M55-59 mieliśmy Grzegorza Zgliczyńskiego. Nasz zawodnik i trener zdobył kilka dni temu medal w supersprincie. Również rywalizację na dystansie olimpijskim zaczął świetnie. Już podczas części pływackiej wyszedł z wody w czasie 00:21:24, co dało mu kilkadziesiąt sekund przewagi nad rywalami. Polak nie miał co prawda najlepszego roweru, ale pobiegł doskonale, notując najlepszy czas w stawce.

Grzegorz Zgliczyński wbiegł na metę z czasem 02:09:04. Dało mu to drugi złoty medal na tych mistrzostwach. Wyprzedził Tobiasa Oelmaiera (02:10:11) oraz Bruno De Deckera (02:13:40).

W tej grupie Henryk Brzóska uplasował się na 24. miejsc (02:27:35), a Janusz Duk zajął 35. miejsce (02:38:47).

Kilku naszych zawodników uzyskało też dobre rezultaty w innych grupach. Filip Szymonik i Jakub Brzóska uplasowali się odpowiednio na 4. i 5. miejscu w M25-29. Artur Czerwiec zajął 4. miejsce w M45-49. Oliwier Szczekała zajął 5. miejsce a kat. M18-19.