GVT BMC na Triathlon Sieraków. Zwycięstwa Klimas i Brembora

W kalendarzu każdego triathlonisty – końcówka maja jest zarezerwowana dla jednej imprezy. W miniony weekend zawodnicy GVT BMC Triathlon Team ścigali się w tegorocznej odsłonie JBL Triathlon Sieraków.

Pierwszego dnia zawodów (sobota) rozegrano dwa wyścigi. O godzinie 8:00 na dystansie 1/8 IM wystartowały dwie zawodniczki GVT BMC Triathlon Team: Paulina Klimas i Hanna Kaźmierczak, ale także m.in debiutujący w triathlonie mistrz świata w pływaniu – Paweł Korzeniowski. O godzinie 9:00 rywalizacja odbyła się na dystansie 1/4 IM, a na liście startowej znaleźli się również ubiegłoroczny triumfator Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team), Kacper Adam (Olimpius.PL / Cityzen) oraz olimpijka z Rio – Agnieszka Jerzyk (REAL 64-STO).

Dublet w sprincie:
Jak można było się spodziewać, doświadczony pływak – Paweł Korzeniowski z dystansem 450 metrów poradzi sobie w mistrzowskim stylu. Z wody wyszedł jako pierwszy z czasem 5:43, a pierwszą z kobiet na lądzie była Hania Kaźmierczak. Zawodniczka GVT BMC Triathlon Team do Korzeniowskiego straciła 25 sekund. Chwilę później bieg w kierunku strefy zmian rozpoczęła Paulina Klimas. W czołówce wyścigu Pań pozostawały jeszcze: Agata Litwin (Litwin Triathlon Team) oraz Maria Pytel (Szymanowski TRI Team).

 

 

Część rowerowa to ucieczka zawodniczek GVT BMC Triathlon Team od reszty stawki. Z 22,5 kilometrową trasą najlepiej poradziła sobie Paulina Klimas, odrabiając stratę do Hanny Kaźmierczak, którą wyprzedziła. Na nieco ponad 5 kilometrowy bieg Paulina ruszyła z ponad 1 minutową przewagą, ale świetny bieg Hani spowodował, że różnica między zawodniczkami na mecie zmalała do 22 sekund. Podium uzupełniła Maria Pytel, która do triumfatorki straciła półtorej minuty. Dla Pauliny Klimas to już drugie zwycięstwo w tym sezonie. Hania wygrała klasyfikację w swojej kategorii wiekowej.

 

Powtórka z rozrywki:
Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team), jako ubiegłoroczny triumfator JBL Triathlon Sieraków oraz drugi zawodnik Elemental Tri Series w Olsztynie i zwycięzca Garmin Iron Triathlon – Piaseczno w tym sezonie – był głównym kandydatem do zwycięstwa na dystansie 1/4 IM. Tomek znów pokazał moc w wodzie, meldując się na plaży jako pierwszy. Ze stratą niespełna minuty na trasę rowerową, wyruszyli za nim: Robert Czysz (UKS Cityzen_/ BE3), Filip Przymusiński (KS UAM Triathlon Poznań) oraz Kacper Adam.

Pod koniec próby rowerowej do Brembora dojechał duet: Adam, Przymusiński, ale świetna strefa zmian zawodnika GVT BMC Triathlon Team znów pozwoliła mu objąć prowadzenie na początku trasy biegowej. Tomek stopniowo powiększał swoją przewagę, a za plecami rywali pojawił się kolejny z kandydatów do podium – Krzysztof Hadas (Fundacja Never Give Up). Zawodnik z Poznania popisał się świetnym biegiem i chwilę przed metą znalazł się tuż za plecami Tomasza Brembora. Jego przewaga była na tyle spora, że bezpiecznie dobiegł do mety jako pierwszy. Hadas zajął drugie miejsce, a trzeci był Przymusiński.

Debiut na połówce:
W niedzielę o 9:00 w ponad 30 stopniowym upale do rywalizacji na dystansie 1/2 IM przystąpiła m.in trójka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Maciej Chmura, Mateusz Petelski oraz debiutujący na tym dystansie – Mateusz Kaźmierczak, medalista mistrzostw Polski w sprincie i dystansie olimpijskim.

Już na początku etapu pływackiego, bardzo mocne tempo narzucili Mateusz Kaźmierczak oraz Maciej Chmura. Duet GVT BMC Triathlon Team zgubił wszystkich rywali i przy wyjściu z wody miał niecałe 5 minut przewagi nad kolejnymi zawodnikami. W tym gronie był m.in jeden z faworytów wyścigu – Bartosz Banach (Torus Gdańsk).
Banach (jak na byłego kolarza przystało) świetnie pojechał część kolarską i odrobił straty do Macieja Chmury i Mateusza Kaźmierczaka, który na początku dystansu zaliczył niegroźną kraksę. Drugim zawodnikiem, który zbliżył się do czołówki był Michał Podsiadłowski (SBR Team). Zawodnik z Warszawy uzyskał najlepszy czas na trasie kolarskiej i w efekcie na trasę półmaratonu wybiegł jako trzeci. Przed nim znajdował się prowadzący Banach, a czterdzieści sekund za nim Kaźmierczak. Chmura był czwarty ze stratą ponad 3 minut do Podsiadłowskiego.

Banach kontrolował sytuację na biegu i powoli powiększał przewagę nad Kaźmierczakiem. Kryzys przezwyciężył Chmura, który zbliżał się do słabnącego Michała Podsiadłowskiego i w efekcie wyprzedził go na przełomie 3 i 4 okrążenia. Kolejność na mecie była następująca: Banach, Kaźmierczak, Chmura, jednak w ostatecznych wynikach na trzecim miejscu znalazł się Mariusz Pirek z Kuźni Triathlonu. Startował on z drugiej fali podczas próby pływackiej i nie rywalizował bezpośrednio z czołówką. Jego czas okazał się lepszy o 44 sekundy od zawodnika GVT BMC Triathlon Team. Ósme miejsce zdobył Mateusz Petelski (GVT BMC Triathlon Team)

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze