HardaSuka, Karkonoszman, GIT Radków – górskie triwyzwania na rok 2016

Większosć z was rzuciło sobie nowe wyzwania na rok 2016! Schudnąć, zacząć się ruszać, ukończyć pierwszy bieg, poprawić wynik, pokonać kolege… Można by tak długo wymieniać. My mamy inne propozycje, a dokładnie mówiąc trzy górskie TRIwyzwania!

 

TRIWYZWANIE NIE DLA KAŻDEGO!

Zaczynamy od najtrudniejszego i niedostępnego dla każdego. TRIwyzwanie, do którego trzeba być przygotowanym i nie można go zrobić z marszu. TRIwyzwanie, do którego potrzeba wiele wyrzeczeń i poświęceń. TRIwyzwanie, z którym do tej pory zmierzyło się tylko 5 śmiałków, a do mety dotarło tylko… troje z nich! Mowa o ultra triathlonie HardaSuka, która po raz pierwszy odbędzie się oficjalnie już w czerwcu tego roku. Na zawodników czeka 4,5 kilometra pływania w wodach Zalewu Orawskiego, następnie 225 kilometrowa pętla rowerowa dookoła całych Tatr a na koniec 55 kilometrowy bieg przez Tatry od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Całość to 8 tysięcy metrów przewyższenia – dla porównania na legendarnych Norsemanie, Celtmanie i Swissmanie jest tylko… 4-5 tysięcy!!!

Start zawodów odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godzinie 17. Zawodnicy po pokonaniu odcinka pływackiego, będą mieli do pokonania pętlę rowerową w nocy, żeby o świecie przejść do biegu. Na trasie obowiązywać będą limity tak, żeby ostatni zawodnicy dotarli do Morskiego Oka wieczorem – przepisy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie pozwalają na poruszanie się po zmroku. Tak jak w przypadku Norsemana, Celtmana i Swissmana zawodnicy będą musieli mieć swój support. Szczegółowy regulamin i wysokość wpisowego organizatorzy opublikują w styczniu a zapisy rozpoczną się 31 stycznia 2016 o godzinie 18. Limit zawodników wynosi 100 osób.

 

Materiał filmowy z towarzyskiej edycji w 2015, w której wzięło udział 5 osób możecie zobaczyć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=HXnIDXuEvCg&app=desktop

 

TRIWYZWANIE DLA TEGO, KTO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ

Kolejnym TRIwyzwaniem, jest Karkonoszman. TRIwyzwanie, które odbędzie się już po raz trzeci, a ograniczenia ilościowe jakie stawiają organizatorzy, to podobnie jak przy Hardej tylko 100 miejsc! Aby dostać się na Triathlon Karkonoski trzeba zapisać się na loterię, a zawodnicy zostają wyłonieni w drodze losowania. Następnie organizator losuje 

 

Śmiało można okrzyknąć te TRIwyzwania „górską koroną polskich triathlonów!” Jesteśmy ciekawi, kiedyś będzie można pokonać wszystkie te trzy imprezy w jednym roku, jak widać nie będzie to łatwe, gdyż wszystkie odbywają sie przeciągu pięciu dni od 18-26 czerwca, a do tego Radków lub Triathlon Karkonoski musiałby zmienić termin chociaż o jeden dzień 🙂

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane