HardaSuka, Karkonoszman, GIT Radków – górskie triwyzwania na rok 2016

Większosć z was rzuciło sobie nowe wyzwania na rok 2016! Schudnąć, zacząć się ruszać, ukończyć pierwszy bieg, poprawić wynik, pokonać kolege… Można by tak długo wymieniać. My mamy inne propozycje, a dokładnie mówiąc trzy górskie TRIwyzwania!

 

TRIWYZWANIE NIE DLA KAŻDEGO!

Zaczynamy od najtrudniejszego i niedostępnego dla każdego. TRIwyzwanie, do którego trzeba być przygotowanym i nie można go zrobić z marszu. TRIwyzwanie, do którego potrzeba wiele wyrzeczeń i poświęceń. TRIwyzwanie, z którym do tej pory zmierzyło się tylko 5 śmiałków, a do mety dotarło tylko… troje z nich! Mowa o ultra triathlonie HardaSuka, która po raz pierwszy odbędzie się oficjalnie już w czerwcu tego roku. Na zawodników czeka 4,5 kilometra pływania w wodach Zalewu Orawskiego, następnie 225 kilometrowa pętla rowerowa dookoła całych Tatr a na koniec 55 kilometrowy bieg przez Tatry od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Całość to 8 tysięcy metrów przewyższenia – dla porównania na legendarnych Norsemanie, Celtmanie i Swissmanie jest tylko… 4-5 tysięcy!!!

Start zawodów odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godzinie 17. Zawodnicy po pokonaniu odcinka pływackiego, będą mieli do pokonania pętlę rowerową w nocy, żeby o świecie przejść do biegu. Na trasie obowiązywać będą limity tak, żeby ostatni zawodnicy dotarli do Morskiego Oka wieczorem – przepisy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie pozwalają na poruszanie się po zmroku. Tak jak w przypadku Norsemana, Celtmana i Swissmana zawodnicy będą musieli mieć swój support. Szczegółowy regulamin i wysokość wpisowego organizatorzy opublikują w styczniu a zapisy rozpoczną się 31 stycznia 2016 o godzinie 18. Limit zawodników wynosi 100 osób.

 

Materiał filmowy z towarzyskiej edycji w 2015, w której wzięło udział 5 osób możecie zobaczyć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=HXnIDXuEvCg&app=desktop

 

TRIWYZWANIE DLA TEGO, KTO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ

Kolejnym TRIwyzwaniem, jest Karkonoszman. TRIwyzwanie, które odbędzie się już po raz trzeci, a ograniczenia ilościowe jakie stawiają organizatorzy, to podobnie jak przy Hardej tylko 100 miejsc! Aby dostać się na Triathlon Karkonoski trzeba zapisać się na loterię, a zawodnicy zostają wyłonieni w drodze losowania. Następnie organizator losuje 

 

Śmiało można okrzyknąć te TRIwyzwania „górską koroną polskich triathlonów!” Jesteśmy ciekawi, kiedyś będzie można pokonać wszystkie te trzy imprezy w jednym roku, jak widać nie będzie to łatwe, gdyż wszystkie odbywają sie przeciągu pięciu dni od 18-26 czerwca, a do tego Radków lub Triathlon Karkonoski musiałby zmienić termin chociaż o jeden dzień 🙂

Poprzedni artykułbieganie na mrozie…
Następny artykułPo co mi ten weganizm

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,512FaniLubię
981ObserwującyObserwuj
286SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X