HardaSuka – najprawdopodobniej najtrudniejszy triathlon

Już w czerwcu 2016 r. odbędzie się pierwsza oficjalna edycja ultra triathlonu HardaSuka. Na zawodników czeka 4,5 kilometra pływania w wodach Zalewu Orawskiego, następnie 225 kilometrowa pętla rowerowa dookoła całych Tatr a na koniec 55 kilometrowy bieg przez Tatry od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Całość to 8 tysięcy metrów przewyższenia – dla porównania na legendarnych Norsemanie, Celtmanie i Swissmanie jest tylko 4-5 tysięcy.

Start zawodów odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godzinie 17. Zawodnicy po pokonaniu odcinka pływackiego, będą mieli do pokonania pętlę rowerową w nocy, żeby o świecie przejść do biegu. Na trasie obowiązywać będą limity tak, żeby ostatni zawodnicy dotarli do Morskiego Oka wieczorem – przepisy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie pozwalają na poruszanie się po zmroku. Tak jak w przypadku Norsemana, Celtmana i Swissmana zawodnicy będą musieli mieć swój support.

Szczegółowy regulamin i wysokość wpisowego organizatorzy opublikują w styczniu a zapisy rozpoczną się 31 stycznia 2016 o godzinie 18. Limit zawodników wynosi 100 osób.

 

Materiał filmowy z towarzyskiej edycji w 2015, w której wzięło udział 5 osób możecie zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=HXnIDXuEvCg&app=desktop

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane