Anne Haug wystartuje w Konie jako ambasadorka Ekoï. Czy zdobędzie drugie mistrzostwo?

Po fenomenalnym początku sezonu Anne Haug wystartuje w mistrzostwach świata IRONMAN rozgrywanych w Konie. To trzeci start Niemki na Hawajach. Wygrała tam już w 2019 roku.

Anne Haug jedną z faworytek?

Obecny sezon to dla Haug pasmo sukcesów. 40-letnia zawodniczka jest w życiowej formie. Przypomnijmy. W marcu zwyciężyła w IRONMAN 70.3 w Lanzarote, w kwietniu stanęła na szczycie podium Challenge Gran Canaria, w maju natomiast zdobyła złoto podczas PTO European Open na Ibizie. Z czasem 03:38:01 wyprzedziła wówczas większość mężczyzn.

Przed Niemką jeszcze tegoroczne MŚ IRONMAN. Haug pojawiała się na Hawajach już dwukrotnie. Swój pierwszy konkurs w Kailua – Kona ukończyła jako trzecia. Kolejny start w 2019 roku był fenomenalny. Haug zdobyła wówczas mistrzostwo z czasem ponad pół godziny lepszym niż Daniela Ryf, ówczesna czterokrotna obrończyni tytułu. Firma Ekoï nazywa te zawody ukoronowaniem kariery. Anne Haug jest mistrzynią świata IRONMAN. To wielka duma dla Ekoï, że jest partnerem tej wyjątkowej triathlonistki z imponującym dorobkiem osiągnięć, zdobytym dzięki pracowitości, sile i wytrzymałości – piszą o zawodniczce.

Triathlonistka jest najwyżej klasyfikowaną uczestniczką tegorocznych mistrzostw. Zmierzy się m.in. z zeszłoroczną zwyciężczynią Chelsea Sodaro i Danielą Ryf – pięciokrotną mistrzynią świata. Na zawodach pojawi się również Polka, Agnieszka Jerzyk.

Najlepsi wybrali Ekoï

Anne Haug jest ambasadorką Ekoï – producenta wysokiej jakości odzieży i akcesoriów sportowych. Firmę wybrali najlepsi zawodnicy, dlatego z dumą informujemy o początku współpracy Akademii Triathlonu i Ekoï.

Wśród ambasadorów są m.in. Robert Wilkowiecki (najlepszy Polak startujący w Nicei), Rudy von Berg (Amerykanin, zwycięzca mistrzostw w Nicei) czy Patrick Lange (dwukrotny mistrz świata IRONMAN z Niemiec).

Tekst powstał we współpracy z firmą Ekoï w ramach kampanii “Najlepsi wybrali Ekoï”: https://www.ekoi.com/pl/