Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2017 Początek sierpnia znów należeć będzie do triathlonistów!

4-6 sierpnia 2017 roku. Te dni w kalendarzu powinien zaznaczyć każdy polski triathlonista i kibic sportowy. W pierwszy weekend sierpnia do Gdyni ponownie przyjadą zawodnicy z całego świata, aby rywalizować w zawodach z cyklu IRONMAN 70.3 European Tour, przy aplauzie tysięcy kibiców zgromadzonych przy trasie oraz mecie zawodów.

 

„Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz”, śpiewał wokalista zespołu Perfect. Emocje jeszcze nie opadły, ale już zabraliśmy się za planowanie przyszłorocznej edycji Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, aby ona również była „perfect”. Zawodnicy już mogą rozpisywać plan treningowy na najważniejsze wydarzenie triathlonowe w Polsce i w tej części Europy. Zapraszamy w dniach 4-6 sierpnia 2017 do Gdyni – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający w Sport Evolution, organizator imprezy.

 

W Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 oraz imprezach towarzyszących, takich jak zawody dla dzieci ITAKA IRONKIDS oraz wyścig sprinterki i sztafetowy, wzięło udział łącznie ponad 3300 zawodników z około 30 państw. Zawody wygrali Ivan Tutukin (Rosja) oraz Diana Riesler (Niemcy). W głównym wyścigu zawodnicy musieli przepłynąć 1900 metrów w wodach Zatoki Gdańskiej, przejechać 90 kilometrów po przepięknych terenach Kaszub oraz przebiec półmaraton w samym centrum miasta. Meta z trybunami dla blisko 1500 kibiców usytuowana była na Plaży Miejskiej w Gdyni.

 

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to pierwsza impreza triathlonowa, na potrzeby której przygotowana została sztuka teatralna. W sobotę wieczorem w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, odbyła się premiera sztuki w reżyserii Piotra Nowaka – „Triathlon Story, czyli chłopaki z żelaza”. W rolę „chłopaków” wcielili się Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk oraz Piotr Nowak.

 

Więcej informacji, zdjęcia oraz wyniki zawodów można znaleźć na stronie www.ironmangdynia.pl oraz na www.facebook.com/polandtriathlon

Partnerem strategicznym imprezy jest Miasto Gdynia, a sponsorem tytularnym Herbalife.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane