Herbalife Ironman 70.3 Gdynia stawia na bezpieczeństwo

W minionym tygodniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu imprez masowych na przykładzie Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Organizatorzy zapowiedzieli wdrożenie standardów zabezpieczenia medycznego na wzór World Marathon Majors. Do zespołu organizacyjnego dołączył generał Roman Polko, który objął funkcję Konsultanta ds. bezpieczeństwa.

 

World Marathon Majors to 6 największych i najbardziej prestiżowych maratonów na świecie, które odbywają się w Tokio, Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago oraz Nowym Jorku Imprezy te powszechnie uznawane są za wzór do naśladowania.

 

W ubiegłym roku mieliśmy okazję obejrzeć „od środka” maraton w Nowym Yorku. Ogromne wrażenie zrobiły na nas standardy i procedury bezpieczeństwa medycznego. Postanowiliśmy wdrożyć je na naszej flagowej imprezie, jaką jest Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Zintegrowany System Bezpieczeństwa Medycznego to system, w którym wdrożonych jest łącznie kilkaset osób zdolnych udzielić pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia zawodnika. Wśród nich są lekarze, pielęgniarki, ratownicy, ale także tak zwani researcherzy medyczni oraz wolontariusze przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy – dodaje.

 

Organizatorzy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdyni jeszcze w tym roku we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy planują przeszkolić z udzielania pierwszej pomocy grupę 500 wolontariuszy. W planach mają również nawiązanie współpracy z Uniwersytetami Medycznymi w całym kraju.

 

Studenci medycyny po specjalnym przeszkoleniu mają pomagać w wyszukiwaniu na trasie i mecie zawodów sportowców wykazujących symptomy zagrażające zdrowiu lub życiu – mówi Michał Drelich.

Bezpieczeństwo medyczne to niejedyny priorytet organizatorów Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Impreza chce również wyznaczać standardy w dziedzinie zabezpieczenia na wypadek zagrożenia terrorystycznego.

 

Współczesny świat jest pełen zagrożeń, których nie zamierzamy bagatelizować. Chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko co trzeba, by zapewnić uczestnikom naszej imprezy właściwy poziom bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z generałem Romanem Polko, którego doświadczenie i kompetencje są dla nas bezcenne. Jako konsultant ds. bezpieczeństwa będzie opiniował nasze plany zabezpieczenia imprezy oraz procedury na wypadek zarządzania kryzysowego – mówi Michał Drelich.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

13,791FaniLubię
791ObserwującyObserwuj
204SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

15sier(sier 15)08:0020(sier 20)14:00Poland Extreme Triathlon 2022

20sier(sier 20)08:0021(sier 21)14:00OceanLava Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno 2022

20sier08:0014:00Triathlon Czerwonak 2022

Najpopularniejsze

X
X