Herbalife Triathlon Gdynia Imprezą Roku 2013!

Głosowanie na Imprezę Roku 2013 zostało zakończone. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym plebiscycie. Waszym zdaniem Imprezą roku 2013 został Herbalife Triathlon Gdynia. Ponad 30% głosujących osób uznało, że właśnie ta impreza zasłużyła na miano najlepszej.

 

 

 

 

 

htg new xsHerbalife Triathlon Gdynia odbył się w dniach 10-11 sierpnia 2013 roku i zgromadził na starcie aquathlonu 386 uczestników oraz na dystansie długim 1006 zawodników. Łącznie jest to rekrodowa frekwencja na zawodach triathlonowych w Polsce. Wyniki zwycięzców również należą do najlepszych wyników osiągniętych na ziemiach polskich. Zwycięzcą został Victor Zemtsew (UKR) z czasem 4:01:29 – jest to najlepszy wynik w historii triathlonu w Polsce. Wśród pań pierwsza na mecie była Maria Cześnik, która uzyskała również znakomity wynik 4:22:34. W opinii uczestników Herbalife Triathlon Gdynia 2013 był zorganizowany na bardzo wysokim poziomie. Trasa rowerowa była szybka, a pływanie w morzu było niezapomnianym przeżyciem. Licznie zgromadzeni kibice swoim dopingiem dodawali energii zawodnikom na całej trasie.

{gallery}htg2013plebiscyt{/gallery} Zdjęcia: www.herbalifetriathlon.com

 

Piotr Netter, Dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia 2013 w odpowiedzi na informację o zdobyciu tytułu Imprezy Roku 2013 przesłał do redakcji krótkie podziękowania.

 

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom oraz sympatykom Herbalife Triathlon Gdynia 2013 za oddanie głosu w plebiscycie Akademii Triathlonu na Imprezę Roku 2013.


Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego imprezy. Rekordowa frekwencja podczas zawodów oraz wysoka jakość imprezy były możliwe dzięki nowoczesnemu i otwartemu miastu Gdynia z Panem Prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, sponsorom i partnerom imprezy, a przede wszystkim dzięki sponsorowi tytularnemu firmie Herbalife Polska, reprezentowanej przez Dyrektora Generalnego na Polskę, Czechy i Słowację Pana Konrada Szałkiewicza. Dziękuję również partnerom medialnym za rozpowszechnianie informacji na temat imprezy w mediach. Dziękuję wszystkim przybyłym zawodnikom, kibicom i wolontariuszom za stworzenie fantastycznej atmosfery podczas zawodów. Dziękuję wszystkim przedstawicielom władz i służb miejskich Gdyni i Rumi, dzięki którym możliwa była bezpieczna rywalizacja na wszystkich trasach triathlonu. Na koniec chciałbym bardzo podziękować firmie Sport Evolution i całemu Zespołowi Organizacyjnemu HTG 2013 za całoroczne oddanie przy organizacji imprezy.


Zdobycie tytułu Imprezy Roku 2013 mobilizuje nas do podniesienia poprzeczki i jeszcze cięższej pracy tak, aby zawody w 2014 roku przyciągnęły jeszcze większą ilość zawodników oraz kibiców z całego świata.


Pozdrawiam
Piotr Netter


przechlewo1Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajął Prime Food Triathlon Przechlewo. Na tę imprezę zagłosowało 20% osób biorących udział w naszym głosowaniu. Impreza odbyła się 7 września 2013 roku na dystansie 1/4 Ironmana. Zwycięzcą został Paweł Torka (2:09:33), a wśród pań Małgorzata Szczerbińska (2:17:20). Zawody ukończyły 303 osoby. Impreza, jak widać, zyskała duże grono sympatyków. W przyszłym roku zawody odbędą się w dniach 6-7 września.

{gallery}przechlewo{/gallery}Zdjęcia: www.triathlonprzechlewo.pl


BET2013Na trzeciej pozycji uplasował się Beko Ełk Triathlon, impreza rozgrana na dystansie olimpijskim oraz sprinterskim zarówno indywidualnie, jak i w rywalizacji sztafetowej. Dodatkowymi atrakcjami była rywalizacja dzieci oraz miasteczko familijne rozstawione podczas zawodów. W zawodach udział wzięło łącznie 311 osób oraz 38 sztafet. Na dystansie olimpijskim zwyciężyli Adam Głogowski (1:58:08) oraz Maria Cześnik (2:14:31). Na dystansie sprinterskim najlepszymi zawodnikami zostali Robert Czysz (58:29) oraz Anna Heneczkowska (1:07:56).

{gallery}bet2013_plebiscyt{/gallery} Zdjęcia: www.elktriathlon.com

Wszystkim Organizatorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju swoich imprez. Uroczyste wręczenie nagrody dla Imprezy Roku 2013 – Herbalife Triathlon Gdynia, odbędzie się 16 listopada podczas wieczoru LOTTO Night, która zwieńczy LOTTO Konferencję Triathlon 3razyTAK.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Impreza faktycznie imponowała rozmachem i atmosferą. ,,Oczywistą oczywistością” jak mawiał klasyk, małe niedociągnięcia czy drobne wpadki w tak gigantycznym przedsięwzięciu po prostu muszą się zdarzyć. Osobiście uważam, że na trasie biegowej mógłby funkcjonować jeszcze jeden punkt z wodą. Pokłony dla organizatorów!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze