Herbalife Triathlon przenosi się do Gdyni!

Herbalife Triathlon, największa i najlepiej rozpoznawalna impreza triathlonowa w Polsce po czterech latach obecności w Suszu przenosi się do Gdyni. Impreza odbędzie się też w nowym terminie od 9 do 11 sierpnia 2013 roku. – Zmiana lokalizacji zawodów jest podyktowana przede wszystkim chęcią rozwoju Herbalife Triathlon. Gdynia otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Dzięki tej zmianie nie tylko będziemy mogli zwiększyć limit uczestników do 1500 osób, ale również w dalszym ciągu podnosić standardy organizacyjne. A to jest niezbędne, by zrealizować cel, jakim jest przystąpienie Herbalife Triathlon Gdynia do 70.3 Ironman Series – mówi Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution. Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2013 roku. Głównym wydarzeniem tej trzydniowej imprezy będą zawody na dystansie 1/2 Ironmana, a więc 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze (3 pętle po 30km! Atrakcyjna i szybka trasa, na większości po dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i 21km biegu. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę, 11 sierpnia. W programie zawodów zaplanowany jest także aquathlon.

 

Miasto     Plaza Miejska

 

Trasa rowerowa i biegowa zostały wyznaczone w najatrakcyjniejszych miejscach Gdyni.  Strefa zmian, jak i meta będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki. Tłem rywalizacji sportowej będą zatem symbole Gdyni – ORP Błyskawica, Dar Pomorza oraz Sea Towers. Skwer Kościuszki jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta, co gwarantuje wysoką liczbę kibiców. Żywiołowy doping będzie towarzyszyć zawodnikom również podczas startu, który odbędzie się z Plaży Miejskiej, o tej porze roku pełnej plażowiczów.

 

plaza     przedsmak

 

Mocną stroną Herbalife Triathlon ma być również biuro zawodów i expo zlokalizowane w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gdyni. Ten nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt jest przystosowany do organizacji imprez nie tylko o charakterze sportowym, ale również targowo-wystawienniczym i muzycznym.  Obiekt położony jest blisko bazy hotelowej i turystycznej, środków komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie pięknego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.


Narodowy Stadion Rugby i Hala Widowiskowo - Sportowa


– 19 listopada planujemy uruchomić stronę internetową zawodów, a 26 listopada ruszają zapisy. Herbalife Triathlon Gdynia to obowiązkowa pozycja w kalendarzu polskiego triathlonisty. Impreza będzie promowana pod hasłem „Okręt flagowy polskiego triathlonu” – mówi Michał Drelich.

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

  1. Sport Evolution nie jest jedyną firmą w Polsce organizującą imprezy sportowe. Zawody triathlonowe w Suszu odbywają się od 22 lat i zawsze były uznawane za jedne z najlepszych w Polsce mimo tego, że były organizowane tylko i wyłącznie przez miasto Susz. Termin przyszłorocznych zawodów to 22-23 czerwca. Niebawem ruszy strona internetowa zawodów a co za tym idzie także rejestracja zawodników.
    Wskazane przez niektórych opóźnienie w udzielaniu informacji dot. terminu zawodów spowodowane jest toczącymi się rozmowami z potencjalnymi sponsorami a także współorganizatorami imprezy.
    Zapraszamy także do udziału w konkursie na logo i logotyp suskiego triathlonu. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie http://www.susz.pl/1,97,1,59,konkurs-na … ,news.html
    Pozdrowienia z Susza 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,294ObserwującyObserwuj
433SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze