Herbalife Triathlon z Mistrzostwami Polski w aquathlonie!

Organizatorzy Herbalife Triathlon zawarli porozumienie z Polskim Związkiem Triathlonu, dzięki czemu w Gdyni ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski w aquathlonie.

 

W Gdyni takie zawody w randze Mistrzostw Polski są organizowane od 2009 roku. Od tego roku gdyński aquathlon wszedł do programu imprez towarzyszących Herbalife Triathlon.

 

– Jednym z priorytetów nowego zarządu Polskiego Związku Triathlonu jest otwarcie się na imprezy komercyjne i firmy organizujące takie zawody – mówi Wojciech Olejniczak,   Prezes PZTri. – Doceniamy pracę organizatorów Herbalife Triathlon włożoną w rozwój tej dyscypliny w Polsce. Mamy też świadomość, że wielu zawodników zaczyna swoją przygodę z triathlonem właśnie od aquathlonu. Przyznanie tym zawodom rangi Mistrzostw Polski z pewnością podniesie atrakcyjność i poziom współzawodnictwa – dodaje.

 

Mistrzostwa Polski w aquathlonie zostaną rozegrane w kategorii młodzików i młodziczek (14-15 lat) oraz juniorek młodszych i juniorów młodszych (16-17 lat), a także w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn  oraz następujących kategoriach wiekowych: juniorka, junior (18-19 lat), młodzieżowej kobiet i mężczyzn (20-23 lata), weteranek i weteranów w kategoriach kobiety ( 40-49 lat , 50 lat i więcej ) oraz mężczyzn (40-49 lat, 50-59 lat oraz 60 lat i więcej).

 

W ramach Mistrzostw Polski w aquathlonie zostaje ponadto wprowadzona klasyfikacja klubowa, na którą ma się składać suma czasów dwóch najlepszych kobiet i dwóch najlepszych mężczyzn ze startu głównego. Zawodnicy w klasyfikacji klubowej powinni być zrzeszeni w klubach zarejestrowanych w Polskim Związku Triathlonu.
 
– Podjęcie współpracy z Polskim Związkiem Triathlonu to kredyt zaufania dla nowego zarządu. Chcemy, by triathlon w naszym kraju rozwijał się w sposób zrównoważony. Zależy nam na stworzeniu warunków do rozwoju poziomu sportowego naszych reprezentantów. Ta dysplina, jak każda inna, potrzebuje rodzimych gwiazd – zawodników zaliczających się do światowej czołówki – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia 2013, były trener kadry narodowej w triathlonie. – Wierzymy, że w Gdyni, na aquathlonie, może się objawić wiele nowych talentów.

 

W 2013 roku w Mistrzostwach Polski w aquathlonie nie będą wymagane licencje Polskiego Związku Triathlonu. Promocyjna stawka opłaty startowej dla zawodników zgłaszanych przez kluby sportowe zrzeszone w PZTri wynosi 40 zł (do 31 lipca).

 

Herbalife Triathlon Gdynia odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. W zawodach wystartuje prawie 2000 sportowców z co najmniej 13 krajów świata, co stawia gdyńskie zawody wśród największych tego typu w Europie.

 

Więcej informacji na www.herbalifetriathlon.com

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane