Ibiza – Chrzanowski w TOP10 MŚ w aquathlonie, złoto Zgliczyńskiego!

Wczoraj w ramach Mistrzostw Świata World Triathlon 2023 na Ibizie zawodnicy walczyli o medale w mistrzostwach świata w aquathlonie. Dobry występ w U23 zaliczył Jan Chrzanowski. Grzegorz Zgliczyński powiększył bogatą kolekcję medali.

Mistrzostwa Świata World Triathlon Ibiza to impreza, która rozpoczęła się 29 kwietnia i potrwa do 7 maja. Wczoraj w jej ramach rozgrywane były mistrzostwa świata w aquathlonie. Startowała elita, U23, juniorzy, a także zawodnicy age group. Zawodnicy płynęli najpierw 1 kilometr, a następnie czekał ich bieg na 5 kilometrów.

W wyścigu U23 startował Jan Chrzanowski. Polak zajął 9. miejsce z czasem 00:31:31. W rywalizacji najlepszy był Węgier Gergo Dobi, który na metę przybył z czasem 00:29:29.

Dziewiąte miejsce w kategorii U23 to świetny sposób na rozpoczęcie sezonu. Dobrze przypomnieć sobie, jak to jest walczyć o życie w ciągu 400 pierwszych metrów pływania. Oprócz tego wyścig poszedł bardzo dobrze. Jestem dumny z kolejnego dobrego biegu. Techniczna trasa i czas 16:07 to krok w dobrym kierunku – napisał zawodnik w mediach społecznościowych.

Złoty medal Grzegorz Zgliczyńskiego!

W kategorii M55-59 startował Grzegorz Zgliczyński. Polak doskonale rozpoczął rywalizację, bo czas 00:16:06 dawał mu prowadzenie. Walka trwała do samego końca, a Polaka ścigał Hiszpan Hector Colom Casassanyes. Reprezentant gospodarzy nie dał jednak rady.

Zgliczyński na mecie zameldował się z czasem 00:35:27. Rywal z Hiszpanii zajął 2. miejsce, a jego czas był 2 sekundy gorszy. Na 3. miejscu Francuz David Gandon.

TOP5 MŚ w duathlonie AG M55-59:

1. Grzegorz Zgliczyński – 00:35:27
  2. Hector Colom Casassanyes – 00:35:29
  3. David Gandon – 00:35:39
  4. Gonzalo Martin Santana – 00:36:03
  5. Martin Skalnik – 00:36:09

Nasi zawodnicy startowali też w innych kategoriach AG. W grupie M35-39 na 35. miejscu uplasował się Tomasz Chodecki. Tuż poza pierwszą dziesiątką w M40-44 był Piotr Kurek, który zajął 11. miejsce.

Dwie Polki startowały w rywalizacji age-grouperek i obie ścigały się w kategorii K40-44. Monika Ożarowska zajęła 19. miejsce, a Katarzyna Gniot uplasowała się na 30. pozycji.

Dzisiaj dzień przerwy w rywalizacji sportowej. Jutro odbędą się mistrzostwa świata w cross duathlonie. Tam nie startują reprezentanci Polski. Nasi zawodnicy pojawią się na starcie MŚ w cross triathlonie. Jan Chrzanowski będzie startował ponownie w U23, a Grzegorz Zgliczyński w M55-59. Emilia Domańska reprezentuje Polskę w rywalizacji K40-44.