Igrzyska Olimpijskie w Tokyo przełożone na 2021 rok!

0
Czynny wulkan i zarazem najwyższy szczyt Japonii (3776 m n.p.m.). Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od Tokio.

Jeszcze dziś rano światowe media obiegła informacja, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski po pilnych obradach w sprawie COVID-19 podkreślił, że odwołanie imprezy nie rozwiąże żadnego z problemów, ani nikomu nie pomoże. Padło nawet zapewnienie, że nie ma w planach odwoływania Igrzysk w tym roku. We wtorek po południu (24.03.2020) agencja Reutersa podała pilną informację, że Premier Japonii, Shinzo Abe dostał zgodę władz MKOl, by Igrzyska zostały przełożone na rok 2021.

Na konferencji prasowej premier Japonii powiedział:

Zaproponowałem przełożenie IO o rok i szef MKOl Thomas Bach zgodził się”

Jak donosi Onet.pl, Premier Japonii przedstawił propozycję odwołania IO w 2020 roku w rozmowie telefonicznej z szefem MKOl, Thomasem Bachem. Na oficjalnym kanale Twitter IO Tokyo 2020 pojawił się wpis:

OŚWIADCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO 

Po spotkaniu Zarządu MKOl w dniu 23 marca, Prezydent MKOl Thomas Bach napisał list otwarty do wszystkich sportowców, w którym czytamy:

“Życie ludzkie ma pierwszeństwo przed wszystkim, włączając w to organizację Igrzysk.  Dlatego też uznaliśmy, że naszą wiodącą zasadą jest ochrona zdrowia wszystkich zaangażowanych osób i przyczynianie się do powstrzymania wirusa. Chciałbym, i wszyscy na to pracujemy, aby spełniła się nadzieja wyrażona przez tak wielu sportowców, że na końcu tego ciemnego tunelu wszyscy razem spotykamy się przy olimpijskim ogniu”. 

Jeszcze we wtorek rano oficjalnym stanowiskiem MKOl było zdanie z oświadczenia: “Odwołania Igrzysk nie ma w planie”.

Oryginalny zapis: “The IOC EB emphasised that a cancellation of the Olympic Games Tokyo 2020 would not solve any of the problems or help anybody. Therefore, cancellation is not on the agenda.”

Jednak jeden z członków MKOl, Dick Pound, powiedział w wywiadzie dla USA Today, że IO zostaną przełożone.

IO Tokyo 2020 planowo miały się odbyć 24 lipca – 9 sierpnia.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here