Igrzyska Olimpijskie w Tokyo przełożone na 2021 rok!

Jeszcze dziś rano światowe media obiegła informacja, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski po pilnych obradach w sprawie COVID-19 podkreślił, że odwołanie imprezy nie rozwiąże żadnego z problemów, ani nikomu nie pomoże. Padło nawet zapewnienie, że nie ma w planach odwoływania Igrzysk w tym roku. We wtorek po południu (24.03.2020) agencja Reutersa podała pilną informację, że Premier Japonii, Shinzo Abe dostał zgodę władz MKOl, by Igrzyska zostały przełożone na rok 2021.

Na konferencji prasowej premier Japonii powiedział:

Zaproponowałem przełożenie IO o rok i szef MKOl Thomas Bach zgodził się”

Jak donosi Onet.pl, Premier Japonii przedstawił propozycję odwołania IO w 2020 roku w rozmowie telefonicznej z szefem MKOl, Thomasem Bachem. Na oficjalnym kanale Twitter IO Tokyo 2020 pojawił się wpis:

OŚWIADCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO 

Po spotkaniu Zarządu MKOl w dniu 23 marca, Prezydent MKOl Thomas Bach napisał list otwarty do wszystkich sportowców, w którym czytamy:

„Życie ludzkie ma pierwszeństwo przed wszystkim, włączając w to organizację Igrzysk.  Dlatego też uznaliśmy, że naszą wiodącą zasadą jest ochrona zdrowia wszystkich zaangażowanych osób i przyczynianie się do powstrzymania wirusa. Chciałbym, i wszyscy na to pracujemy, aby spełniła się nadzieja wyrażona przez tak wielu sportowców, że na końcu tego ciemnego tunelu wszyscy razem spotykamy się przy olimpijskim ogniu”. 

Jeszcze we wtorek rano oficjalnym stanowiskiem MKOl było zdanie z oświadczenia: „Odwołania Igrzysk nie ma w planie”.

Oryginalny zapis: „The IOC EB emphasised that a cancellation of the Olympic Games Tokyo 2020 would not solve any of the problems or help anybody. Therefore, cancellation is not on the agenda.”

Jednak jeden z członków MKOl, Dick Pound, powiedział w wywiadzie dla USA Today, że IO zostaną przełożone.

IO Tokyo 2020 planowo miały się odbyć 24 lipca – 9 sierpnia.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane