III Young Digital Planet Aquathlon Rumia już 27 kwietnia!

Zapraszamy na imprezę promującą triathlon, wychowanie przez sport, aktywny i zdrowy tryb życia. Zachęcamy do wzięcia udziały w zawodach nie tylko triathlonistów amatorów, nie tylko wyczynowców, ale także pływaków, biegaczy, kolarzy i wszystkich amatorów uprawiających sport i umiejących pływać. Aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu. Rywalizacja w Rumi będzie odbywała się na 5 dystansach (w pływaniu od 100m do 1000m i w biegu od 400m do 5km ), w 8 kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż ) i aż 18 klasyfikacjach. Konkurencja pływacka będzie przeprowadzona seriami na czas. W przypadku dużej frekwencji startujących przewiduje się start z dołu i pływanie po dwie osoby na torze. Serie ustalone będą wg zgłoszonych aktualnych czasów. Konkurencja biegowa będzie miała charakter wyścigu pościgowego (handicap). Zawodnik (-czka) z najlepszym czasem z pływania pierwszy (-sza) wyruszy na trasę biegową. Kolejne osoby wyruszą ze stratą czasową wynikającą ze straty czasowej w pływaniu. Miejsce na mecie biegu automatycznie jest miejscem w aquathlonie. Po zakończeniu części wodnej, rywalizacja rozpocznie się na dobre na stadionie lekkoatletycznym MOSiR Rumia, na którym przygotowano dla zawodników trasy o długości od 400 m do 5km, w zależności od zaawansowania i kategorii wiekowej.

 

stadion TRASA_2013

 

O godzinie 15:00 rozpocznie się najprzyjemniejsza część zawodów, czyli ceremonia dekoracji, podczas której najlepszym zawodnikom i zawodniczkom zostaną wręczone pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. Do rozdania będą aż 54 puchary, 54 bony na nagrody rzeczowe i dla wszystkich dyplomy ukończenia zawodów. 

 

rumia6

 

Zgłoszenia należy przesyłać na e-mail: [email protected]  lub na adres UKS Tri-Saucony Rumia ul. Tkacka 9, 84-230 Rumia. Szczegóły w regulaminie. 

 

Patronat medialny nad imprezą objęła Akademia Triathlonu. Wśród sponsorów i firm wspierających imprezę są: 

 

Sponsor tytularny:

Young Digital Planet – największy w Polsce twórca nowoczesnych zasobów edukacyjnych.

 

rumia1   


Instytucje współfinasujace:
– Miasto Rumia
– Starostwo Powiatowe w Wejherowie

 

rumia3   rumia4    

 

 

 

Firmy wspierające
– Bortexsport – Dystrybutor sprzętu sportowego
– Baltic United – Importer ryb mrożonych
– Twinstar Arkadiusz Jakubowski – Restauracje McDonald’s
– Sklepbiegowy.com – sklep z artkułami do biegania

 

     

sklep-biegowy-kolor    BORTEX   Baltic    MC

 

Ogranizatorzy i współorganizatorzy
– UKS Tri-Saucony Rumia
– MOSiR Rumia

rumia2rumia5

 

Regulamin zawodów 

 

Wyniki z lat:  2011  i   2012

 

 

 

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze