Robert Wilkowiecki z nowym rekordem Polski na połówce IM [WYNIKI IM 70.3 Warszawa]

Robert Wilkowiecki zwyciężył w wyścigu Ironman 70.3 Warszawa. Czas, w jakim pokonał trasę, jest nieoficjalnym rekordem Polski na tym dystansie. Po najwyższe laury w stolicy sięgnęła również Paulina Kotfica.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

To był bardzo szybki wyścig. Połówkę Ironmana Robert Wilkowiecki pokonał w czasie 03:38:43. Ognjen Stojanović z Serbii potrzebował na dotarcie do mety o 1 minutę i 5 sekund więcej. Jego czas to 03:39:48. Na trzecim miejscu wyścig ukończył reprezentant Ukrainy Sergiy Kurochkin (03:40:25).

W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze dwóch zawodników z Polski. Tomasz Szala zajął 7. miejsce (03:45:27), a Sebastian Karaś – zwycięzca w kategorii M30 – w klasyfikacji generalnej zajął 10. miejsce z czasem 03:48:50.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez IRONMAN Poland (@ironmanpoland)

Klasyfikacja generalna kobiet

Zwyciężczynią wyścigu Ironman 70.3 Warszawa została Paulina Kotfica. Czas naszej zawodniczki to 04:13:38. Druga była Francuzka Julie Iemmolo (04:18:06), a trzecia jej rodaczka Eloise Du Luart (04:19:33). Na 6. miejscu wyścig ukończyła Patrycja Jasińska. Czas 04:37:28 dał jej zwycięstwo w kategorii K25.

Trasa wyścigu Ironman 70.3 Warszawa

Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania: 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km biegu.

Trasa pływacka Ironman 5150 Warszawa Ironman 70.3 Warszawa - Trasa rowerowa Ironman 70.3 Warszawa - Trasa biegowa
źródło: Ironmanwarsaw