IM 70.3 Zell am See – aquathlon ze względu na opady śniegu, oskrażenia w stosunku do zwycięzcy Micheaela Weiss

Nieczęsto się zdarza, że podczas zawodów Ironman 70.3 odwołana zostaje całkowicie jazda na rowerze. Tak stało się w Zell am See. Austriacki triathlon stał się aquathlonem ze względu na opady śniegu na trasie rowerowej. Organizator skrócił zawody do formuły pływanie-bieg. Najszybszemu zawodnikowi pokonanie całej trasy zajęło zaledwie 1 godz. 36 min.

Co ciekawe za linią mety padły mocne słowa skierowane do zwycięzcy Michaela Weissa AUT. Drugi zawodnik na mecie Andreas Giglmayr, również pochodzący z Austrii, w wywiadzie udzielonym tuż po ukończeniu wyścigu powiedział, że uważa siebie za zwycięzcę, gdyż Michael Weiss dwa razy został przyłapany i ukarany za doping. A kto brał doping na zawsze pozostaje “na dopingu”. Michael Weiss w 2011 roku był zawieszony na 2 lata za branie niedozwolonych substancji podczas kariery kolarza MTB w 2005 roku. Karę odbywał już po tym jak przeszedł do triathlonu. Tuż przed zawieszeniem został Mistrzem Świata XTERRA 2011 i wygrał zawody Ironman St. George. Druga sytuacja, o którą chodziło Andreasowi Giglmayr to było niedopuszczenie Micheaela Weissa do etapu kolarskiego w 2007 roku ze względu na zbyt wysoki poziom hematokrytu +50%. Przez kolejnych 15 dni nie mógł uczestniczyć w zawodach. Oczywiście, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, Michael Weiss twierdzi, że nie zrobił nic złego i jest niewinny.

Krzysztof Augustyniak to jedyny Polak, który wystartował w kategorii PRO. Krzysztof zajął 26 miejsce z czasem 1:58:42. Jednak jego czas nie był najszybszym wynikiem wśród reprezentantów Polski. Rafał Wąsowski w kategorii Age Group M25 uzyskał czas 1:52:12, dało to rezultacie 9 miejsce w kategorii wiekowej i 42 miejsce open.