Imprezy Challenge Barcelona w rękach Ironmana

Ironman ogłosił wczoraj, że podpisał umowę z organizatorami Challenge Barcelona oraz Challenge 70.3 Barcelona. Od tego roku powyższe imprezy będą odbywały się pod szyldem Ironman. Dodatkowo ogłoszono nowy wyścig na pełnym dystansie, który odbędzie się w Peguera na Majorce.

 

“Przejęcie Tritlon Spain oznacza kontynuację w rozwijaniu kalendarza naszych imprez na świecie. Tritlon położył solidne fundamenty pod niesamowite wyścigi Ironman w Barcelonie cechujące się silnym duchem rywalizacji oraz wsparcia ze strony triathlonowej społeczności. Zamierzamy wykorzystać to, aby zapewnić sportowcom startującym w stolicy Katalonii niepowtarzalne przeżycia.” – powiedział Andrew Messic, Ironman CEO.
 

“Przystąpiliśmy do serii Ironman, ponieważ poszukiwaliśmy drogi rozwoju dla naszych wyścigu przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości w przygotowaniu imprezy w stosunku do sportowców, partnerów oraz miast-gospodarzy. Jesteśmy podekscytowani współpracą z globalnym teamem Ironman. Dotychczasowe kontakty z nimi były wyłącznie przyjemnością ze względu na wysoki poziom profesjonalizmu, jaki reprezentują jego przedstawiciele.” – powiedział Francesc Camarasa, dyrektor zarządzający Tritlon.

Przejęcie imprez w Barcelonie przez Ironman oznacza, że w Hiszpanii w tym roku odbędzie się siedem wyścigów w ramach tego cyklu.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. @Grzegorz, dzisiaj wieczorem w naszym serwisie pojawią się komentarze na temat przejęcia imprez Challenge Barcelona przez Ironmana.

  2. Czy te wydarzenia odbywają się na zasadzie jakiejś planowanej fuzji obu organizatorów czy ma tu miejsce coś bardziej w stylu przejęcia Krymu ?

  3. I ta o to informacja wprowadza delikatny zamęt czy nie zamienić Malborka na Barcelonę są jacyś chętni na IM w październiku?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane