Wszystkie imprezy triathlonowe ITU zawieszone do odwołania!

0

W świetle szybkiego rozprzestrzeniania się COVD-19, zarząd ITU (Międzynarodowa Unia Triathlonu) postanowił zawiesić wszystkie działania co najmniej do 30 kwietnia. Oznacza to odwołanie wszystkich zawodów w światowym kalendarzu triathlonowym, kursów, obozów i innych działań związanych z promocją i rozwojem triathlonu. Od poniedziałku 16 marca 2020 r. wszystkie Rankingi Światowe, Rankingi Kwalifikacji Olimpijskich, Rankingi Kwalifikacji Paraolimpijskich i Paraolimpijskie zostaną natychmiast zawieszone!

Przewodnicząca ITU i członek MKOl, Marisol Casado, powiedziała:

“To była trudna do podjęcia decyzja. Bierzemy pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, trenerów, urzędników, pracowników, wolontariuszy i kibiców. To nasz najwyższy priorytet. Podejmujemy tę decyzję w przekonaniu, że wszyscy musimy wziąć udział w zapobieganiu i powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to nasza odpowiedzialność jako społeczeństwa”.

Wszystkie wydarzenia w światowym triathlonie i kalendarzach kontynentalnych zostaną natychmiast odłożone do odwołania. ITU zdecydowanie zaleca wszystkim stowarzyszonym Federacjom Narodowym, aby rozszerzyły działania również na swoim terytorium, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Cały personel ITU będzie pracował w tych tygodniach z domu.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here