Wszystkie imprezy triathlonowe ITU zawieszone do odwołania!

W świetle szybkiego rozprzestrzeniania się COVD-19, zarząd ITU (Międzynarodowa Unia Triathlonu) postanowił zawiesić wszystkie działania co najmniej do 30 kwietnia. Oznacza to odwołanie wszystkich zawodów w światowym kalendarzu triathlonowym, kursów, obozów i innych działań związanych z promocją i rozwojem triathlonu. Od poniedziałku 16 marca 2020 r. wszystkie Rankingi Światowe, Rankingi Kwalifikacji Olimpijskich, Rankingi Kwalifikacji Paraolimpijskich i Paraolimpijskie zostaną natychmiast zawieszone!

Przewodnicząca ITU i członek MKOl, Marisol Casado, powiedziała:

„To była trudna do podjęcia decyzja. Bierzemy pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, trenerów, urzędników, pracowników, wolontariuszy i kibiców. To nasz najwyższy priorytet. Podejmujemy tę decyzję w przekonaniu, że wszyscy musimy wziąć udział w zapobieganiu i powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to nasza odpowiedzialność jako społeczeństwa”.

Wszystkie wydarzenia w światowym triathlonie i kalendarzach kontynentalnych zostaną natychmiast odłożone do odwołania. ITU zdecydowanie zaleca wszystkim stowarzyszonym Federacjom Narodowym, aby rozszerzyły działania również na swoim terytorium, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Cały personel ITU będzie pracował w tych tygodniach z domu.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane