Inauguracja tegorocznego cyklu Triathlon Series już w najbliższą niedzielę w Brodnicy!

Już tylko kilka dni dzieli nas od zawodów, które odbędą się w niedzielę (22 lipca) w Brodnicy i zainaugurują tegoroczny cykl Triathlon Series. Urokliwa Brodnica na stałe zagościła w kalendarzu triathlonowych imprez w naszym kraju i w tym roku zawody odbędą się w tej miejscowości już po raz piąty. To już ostatni moment, aby zapisać się na zawody!

Triathlon Series Brodnica 2018

Podczas Triathlon Series Brodnica 2018 triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu), popularną „ćwiartkę”, czyli 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz najkrótszy dystans 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierają debiutanci chcący spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Na każdym z dystansów oprócz rywalizacji indywidualnej odbędą się również wyścigi drużynowe i będzie można wziąć udział w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Po raz pierwszy w historii cyklu Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run. Najmłodsi rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Etap pływacki podczas brodnickich zawodów odbędzie się w Jeziorze Niskie Brodno. Przy jeziorze znajduje się plaża oraz pięknie położony, nowoczesny i funkcjonalnie zagospodarowany teren przystani kajakowej na Zakolu Drwęcy. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a na 1/4 IM i 1/8 IM 1 pętlę. Trasa kolarska prowadzić będzie ul. Wczasową, przez Żmijewo, w stronę miejscowości Zbiczno. Pętla biegowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Wczasowej. Biuro zawodów będzie mieściło się w Restauracji Omega (Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Zielone Wzgórze), a meta i strefa zmian znajdować się będą na terenie Kompleksu.

Triathlon Series Brodnica 2018

Brodnica leży na malowniczym Pojezierzu Brodnickim, na którym znajduje się ponad sto jezior i co roku przyciąga tysiące turystów pragnących spędzić wolny czas na łonie natury. Również dzięki walorom przyrody lokalizacja ta jest znakomita do przeprowadzania zawodów triathlonowych. Zalety Brodnicy znane są zawodnikom nie od dziś. Po pierwsze miasto położone jest nad Drwęcą – jedną z najczystszych polskich rzek i w granicach tzw. Zielonych Płuc Polski (Brodnicki Park Krajobrazowy), a po drugie miasto leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych, przez to wszyscy chętni mogą tu szybko i bez problemu dojechać przede wszystkim z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Trójmiasta, Olsztyna, Poznania czy Łodzi.

Cały czas można się zapisać na zawody w Brodnicy – na wszystkie dystanse. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonpl.com

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze