„Inna wersja duathlonu” – Swim&Run Duathlon Ciechanów już dzisiaj!

Już dzisiaj przed południem na wyjątkową trasę wyruszą zawodnicy imprezy Swim&Run Duathlon Ciechanów. Do pokonania jest trasa inna, niż zwykle – w ciechanowskim przypadku bowiem duathlon oznacza… pływanie i bieganie.

Jak wskazuje sam organizator – Stowarzyszenie Sportowe Runners Team, wydarzenie powstało po to, by zarówno młodszy, jak i starszy wielbiciel aktywności na świeżym powietrzy znalazł coś dla siebie. Całkiem innowacyjne spojrzenie na duathlon to coś, na co może liczyć każdy uczestnik dzisiejszego wyścigu. Rower wszyscy zawodnicy zostawią w domu, bo w przypadku tego startu nie będzie nikomu potrzebny.

Swim&Run Duathlon Ciechanów bez kolarstwa

W ramach wydarzenia rozegrają się trzy wyścigi dedykowane konkretnym kategoriom wiekowym – Kids [dzieci], Youth [młodzież] oraz Adult [dorośli]. O godzinie 10:30 pierwsi do rywalizacji staną najmłodsi. Pół godziny później [11:00] wyruszy młodzież, a na koniec o 11:15 wystartują dorośli.

Trasy wszystkich trzech wyścigów podzielone są na dwa etapy – pływacki oraz biegowy. Im starsi uczestnicy, tym dłuższy przebieg rywalizacji:

  • Kids – 100 m pływania + 1000 m biegania,
  • Youth – 200 m pływania + 2000 m biegania,
  • Adult – 475 m pływania + 5250 m biegania.

Pływanie odbędzie się na terenie ciechanowskiego kąpieliska Krubin. Zawodnicy każdego z wyścigów pokonają jedną pętlę o określonej długości. Bieganie dla dzieci poprowadzono wokół akwenu przy kąpielisku. Młodzież oraz dorośli zaś pobiegną do końca ulicy Podleśnej [w tym punkcie młodzież nawraca]. Punkt nawrotowy najstarszych uczestników znajduje się kawałek dalej, na wysokości drogi nr 50.

Trasa pływacka Swim&Run Duathlon Ciechanów

Trasa pływacka Swim&Run Duathlon Ciechanów 2022
źródło: Runners Team

Trasa biegowa Kids Swim&Run Duathlon Ciechanów

Trasa biegowa Kids Swim&Run Duathlon Ciechanów 2022
źródło: Runners Team

Trasa biegowa Youth

Trasa biegowa Youth Swim&Run Duathlon Ciechanów 2022
źródło: Runners Team

Trasa biegowa Adult

Trasa biegowa Adult Swim&Run Duathlon Ciechanów 2022
źródło: Runners Team

ZOBACZ TEŻ: Wojakiewicz i Kozaczkiewicz na listach PE Juniorów w Táborze

Pływacko-biegowy duathlon ma zachęcić do aktywności

Organizującemu wydarzenie stowarzyszeniu przyświeca idea, by zachęcić ludzi do aktywności fizycznej niezależnie od wieku. Zwłaszcza do uprawiania tych bardziej „niecodziennych” dyscyplin. Dlatego też Runners Team stworzyło specjalne biegowe Grand Prix dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dwa eventy:

  1. RUNners Team Grand Prix 2022 – Gołymin 7 maja, Ciechanów 21 maja, Opiniogóra Górna 28 maja, Grudusk 4 czerwca, Sońsk 11 czerwca,
  2. Swim&Run Duathlon Ciechanów, 23 lipca,
  3. III Powiatowy Duathlon RUN KIDS Opiniogóra, 24 września.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w dzisiejszym wydarzeniu, mogą się jeszcze zapisać w biurze zawodów u organizatora.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane