Ironman w Los Cabos.

0

Jeszcze kilka lat temu Los Cobos, Baja California w Meksyku słynęło jedynie ze swojego piękna. Może to się zmienić, bo zawody na dystansie Ironman zyskują coraz większą popularność stając się nie mniej ważną atrakcją turystyczną dla przyjezdnych. W noc poprzedzającą start ludzi z żelaza wydaje się być jedną z najcichszych w roku, w mieście które słynie z nocnego życia. Oprócz zabawy i piękna, 17 marca miasto Los Cabos zaoferowało coś znacznie ważniejszego dla triathlonistów – 50 slotów na Mistrzostwa Świata w Konie. Jeśli to nie wystarczy, to najlepsi dostają do podziału 75000USD. Wśród kobiet faworytkami komentatorów były Sofie Goos z Belgii oraz Michelle Vesterby z Danii. Wśród mężczyzn największe szanse dawano Lukowi McKenzie z Australii i Timo Brachtowi z Niemiec. I to właśnie Tim stanął na najwyższym stopniu podium. Sławny Timo uzyskał końcowy czas 8 godzin, 26 minut i 48 sekund. Dopiero ponad 5 minut później na metę wbiegł Trevor Delsaut z Francji. Trzeci był Jozsef Major z Węgier ustępując zaledwie o pół minuty zawodnikowi z Francji. Jeszcze lepiej zaprezentowała się rodaczka Jozsefa, która okazała się najlepsza wśród kobiet. Erika Csomor uzyskała łączny czas 9 godzin, 36 minut i 34 sekund. Druga na metę, niespełna minutę później, wbiegła jedna z faworytek, Michelle Vesterby. Na trzecim miejscu była Lisa Ribes z USA.

Ostatnio pisaliśmy o czasach jakie na poszczególnych etapach miał zwycięzca zawodów 70.3, Bevan Docherty. Tym razem przyjrzyjmy się jak radził sobie najlepszy wczoraj zawodnik na dwa razy dłuższym dystansie. Podczas pływania Timo Bracht uzyskał średnią 1,22min na 100m. Jego średnia prędkość na rowerze wyniosła prawie 39km/h, natomiast w biegu potrzebował 6minut i 33 sekund na przebiegnięcie jednej mili, czyli 1,6km. W każdej z trzech dyscyplin triathlon zwycięzca uplasował się w pierwszej trójce. Podczas roweru i biegu był trzeci, natomiast po pływaniu był drugi, ustępując tylko Lukowi McKenzie, który wyścigu nie ukończył.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here