Agnieszka Gadomska i Tomasz Słupik zwycięzcami IRONMAN 5150 Poznań

Agnieszka Gadomska oraz Tomasz Słupik wygrali klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn w rozgrywanym w Poznaniu wyścigu IRONMAN 5150.

Wielkie święto triathlonu w Poznaniu, gdzie od rana rozgrywane są zawody z serii IRONMAN. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy AG, który zmierzyli się z dystansem 5150, czyli z popularną „olimpijką”. Po nich do rywalizacji wkroczyli zawodnicy PRO oraz AG, którzy walczyli na dystansie 70.3.

Starty wyścigu na dystansie olimpijskim odbywały się w godzinach od 08:00 do 08:15. Miejscem rozgrywania pierwszej konkurencji było jezioro w Kiekrzu. Meta zawodów tradycyjnie już znajdowała się w centrum miasta, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

IRONMAN Poznań

IRONMAN 5150 – wyniki mężczyzn

Dwóch zawodników zdominowało wyścig IM 5150 w kategorii mężczyzn. Był to Tomasz Słupik oraz Krzysztof Kuczyński. Ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył Słupik, który przebył trasę w czasie 02:01:33. Kuczyński do ukończenia wyścigu potrzebował 26 sekund więcej. Wynik 02:01:59 zapewnił mu drugie miejsce.

Blisko siedem minut później do mety dobiegł Piotr Kurek. Zegar trzeciego zawodnika zatrzymał się po 02:08:46 od startu.

IRONMAN 5150 – wyniki kobiet

W rywalizacji kobiet najszybsza była Agnieszka Gadomska, która wygrała kolejny wyścig w sezonie. Pokonanie trasy na dystansie olimpijskim zajęło jej 02:18:44.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła Marta Kalinowska-Biegała. Czas tej zawodniczki to 02:21:02. Podium uzupełniła Martyna Witecka, która na mecie pojawiła się po 02:21:45 od startu.