IRONMAN 70.3 Oceanside: Braden Currie płynął w otoczeniu rekinów!

Kiedy Braden Currie przygotowywał się do wyścigu IRONMAN 70.3 Oceanside na rekonesansie trasy pływackiej towarzyszyły mu… rekiny. Triathlonista nie zdawał sobie z tego sprawy, dopóki nie obejrzał nagrania z treningu. 

ZOBACZ TEŻ: IM Oceanside 70.3. Sanders z wielkim triumfem, fenomenalna Knibb

Rekiny? Są gorsze rzeczy w wodzie!

Analiza nagrań z treningu może mocno zaskoczyć. Przekonał się o tym nowozelandzki zawodnik PRO Braden Currie. Triathlonista kilka dni przed startem w zawodach IRONMAN 70.3 Oceanside wybrał się na rekonesans trasy pływackiej. W pewnym momencie okazało się, że sportowcem zainteresowało się kilka rekinów. 

Sam Currie nie zdawał sobie sprawy, że ma kilku „treningowych towarzyszy”. O fakcie dowiedział się dopiero podczas oglądania ujęć z drona. Okazało się, że były to rekiny piaskowe lub tygrysie – gatunki, które zwykle są nieagresywne i niegroźne dla ludzi, z wyjątkiem sytuacji, gdy czują się zagrożone. 

Źródło: Braden Currie

Samo spotkanie z rekinami z pewnością przestraszyłoby niejednego triathlonistę. Braden Currie, zapytany o ten incydent w programie „Breakfast with Bob”, wydawał się jednak niewzruszony. Przyznał, że: „są większe i gorsze rzeczy, głębiej w wodzie, o które można się martwić”. Triathlonista zażartował, że prawdopodobnie zaimponował rekinom, tym jak płynnie porusza się w wodzie, dlatego zwierzęta podążały za nim, aby zapytać o kilka wskazówek. 

Wydaje się, że ostatecznie dodatkowa dawka adrenaliny była dla Curriego bardzo motywująca. Triathlonista zameldował się na 6. miejscu w wyścigu w Oceanside. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze