Ironman 70.3 Ruegen odwołany

Ironman 70.3 Ruegen nie będzie kontynuowany w 2019 roku. Organizatorom nie udało się wypracować porozumienia z miastem i podpisać umowę. Jak twierdzi major miasta Karsten Schneider powodem odwołania triathlonu jest zbyt duży koszt dla miasta, który wynosi ponad 200.000 euro. Podczas głosowania w radzie miejskiej ośmiu radnych było za kontynuowaniem współpracy z Ironmanem, jak również ośmiu było przeciw. W związku z tym projekt odrzucono. Umowa pięcioletnia pomiędzy organizatorem a miastem już wygasła. Nie wiadomo czy odbędzie się szósta edycja tego triathlonu.
W ubiegłym roku, wśród Polaków Ironman 70.3 Ruegen był ósmym najpopularniejszym triathlonem z serii IM70.3 w Europie. W 2018 roku wystartowało tam 19 triathlonistów z Polski.

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,638FaniLubię
1,023ObserwującyObserwuj
293SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X