Ironman 70.3 Slovenian Istria – 47 Polaków w kategoriach wiekowych, 3 podia

Druga edycja Ironman 70.3 Slovenian Istria przyciągnęła 47 Polaków. To prawie dwa razy większa liczba uczestników z naszego kraju niż rok temu. Był to triathlon tylko dla amatorów, bez udziału kategorii PRO.

Nasza reprezentacja wywalczyła trzy podia. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Jarosław Swiniarski, który zajął 2 miejsce w kategorii M60-64, czas końcowy Jarosława to 05:32:07. Najszybszy z Polaków, Marek Grodzki zajął 3 miejsce w kategorii M40-44. Jego czas ukończenia zawodów to 04:42:34. Z kolei kategorii M50-54 Robert Krzak zajął również trzecie miejsce z czasem 05:18:27.
Najlepsza wśród Polek to Joanna Dubienko. Joanna zajęła 7 pozycję w kategorii wiekowej F30-34. Czas ukończenia zawodów to 05:42:18.

Pływanie na dystansie 1.9 kilometra miało miejsce w Morzu Adriatyckim, a dokładnie w Zatoce Triesteńskiej. Z tego miejsca można było zobaczyć zabytkową zabudowę i fortyfikację miasta Koper. 90 kilometrów trasy rowerowej zostało poprowadzone zarówno na Słowenii jak i we Włoszech. Można było zobaczyć wiekowe wioski z pięknymi kamiennymi domami i wąskimi uliczkami. Cały czas triathlonistom towarzyszyły różnorodne malownicze krajobrazy. Cała trasa to liczne i bardzo wymagające podjazdy i zjazdy. Ostatnia część wyścigu czyli półmaraton prowadził wzdłuż wybrzeża i był całkowicie płaski.